Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
Autor Zpráva
martiniano Offline
JFcz-O'mladina

Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #51
RE: Martiniánův eXdžeJ aneb moje kapka do "jak jsem stavěl já"
Taky jsem si uvědomil, že jsem vůbec neřekl nic o ruční brzdě. Asi všem došlo, když viděli, resp. neviděli žádný lanovody, že tu klasická není. Už jsem totiž několikrát repasoval bubnovou brzdu na různých autech a pokaždé z ní mám nervy. Nevím proč, ale samotný mechanizmus a blbě fungující samoštely mě prostě spolehlivě naserou. Chtěl jsem něco jednoduchýho a v mým stylu...nic drahýho a co zvládnu sám. Napadlo mě hydraulická brzda přes kohout. Neviděl jsem důvod proč by nemohla fungovat a tak jsem začal hledat co bude vhodný, co udrží požadovaný tlak, těsnění co snese brzdovku atd. Nakonec to byl celkem problém, hlavně kohout s vitonovým těsněním v jednom kusu mi nikdo nechtěl prodat. Koupil jsem tedy normální vysokotlakáč za 300 kč s tím, že když začne propouštět tak ho zase za tři kilča vyměním. Otec mi vytočil 2 redukce z G3/8" na klasickou 3/8"/24 chodů abych mohl použít klasický převlečný brzdový šrouby. Demontoval jsem ručku, páku oddělal a konzolku nechal, na ni navařil prodloužení na přišroubování kohoutu. Fotku ještě přidám, momentálně nemohu najít. Páku kohoutu jsem protáhl ven jako klasickou ruční brzdu. S místem je trošku problém, vše se musí natlačit úplně dopředu aby vám vyšlo místo i na odkládací prostor pod loketní opěrkou. Je to trochu na chlup ale jde to. Při odvzdušňování je třeba udělat i kohout Mrkálek Funguje je to klasicky, hodně sešlápneš pedál brzdy, zavřeš kohout a brzdíš, povolíš a jedeš. Má to i vedlejší funkci, můžeš si zavřít zadní okruh a "zagumovat" jak trotl jak třeba na mašině :))
Víc fotek dodám později

Dnes 02:23 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)