Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
přední Dana 44 z TJ/JK nebo i starší???
Autor Zpráva
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 966
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #41
RE: přední Dana 44 z TJ/JK nebo i starší???
Na ciro dopředu snad jedine D44 z waggyho, koukej na automarktplaatz.nl, Holanďané ty auta, pokud jsou “moc” neváhají porcovat.. už jsme jich par takto sehnali. Sj mělo myslím do 78 včetně passengers drop a 79 nahoru drivers. Jsou 2 základní šířky, waggoneery a narrow track cherokee jsou na XJ akorát, wide track je trochu moc široká, rozdíl od wms do wms je cca 6”..

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
03-06-2019 10:38 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro MartyHQ za tento příspěvek:
martiniano
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #42
RE: přední Dana 44 z TJ/JK nebo i starší???
(02-06-2019 11:02 PM)martiniano napsal(a):  já myslím, že jsme trochu ztratili směr. Já s tebou ve všem souhlasím a ač to nemusí vypadat, jsem si vědom věcí co jsi tu zmínil. V tomto threadu mi šlo a primárně stále jde o přední osu. Jen jsem tu podotýkal, že v našich končinách je mnohem jednodušší sehnat poměrně silnou zadní nápravu, ale spárovat ji s adekvátně silným předkem je problém. A ne, nemyslel jsem s novým. To jsem, tak nějak doufal, že je patrný z povahy mé stavby a staveb mnoha lidí okolo mě. Pokud člověk hledá použitý nápravy, který bez problémů zvládnou třeba ty zamčený 35"ky, musí se kurva otáčet. Pokud tedy nechce jít cestou patrolích (tato varianta se mi příčí), další možnosti jsou dost omezený. Teda pokud mi něco neuniká??

No ak to napíšeš takto, tak to dáva väčší zmysel. máš pravdu že v Európe nebolo zas tak moc áut ktoré by reálne mali takúto nejakú nápravu vpredu. pretože one ton pickup s tuhou nápravou nie je zrovna EU friendly riešenie Váhaveček
Takže máš na výber akurát tak niečo od Toyoty (napríklad 8" alebo tak podobne) a potom US produkciu. A tam zasa len D44 (starý wagoneer napríklad) alebo niečo podobné. Alebo musíš pozerať smerom k nejakým náklaďákom alebo armádnym strojom. A tam sme zasa pri D60Chehták
Alebo patrol. Ale tam je to tak ako som povedal. Zamknuté 37" to znesie len v tom prípade že tam nebude motor :)

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
03-06-2019 10:46 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 360
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #43
RE: přední Dana 44 z TJ/JK nebo i starší???
(03-06-2019 10:07 AM)Skalik napsal(a):  martiniano: možná bych zkusil vrakáče po evropě. Spousta starších trucků měla tuhou i ve předu a od velikosti Ford F250, Dodge Ram 2500 a Chevrolet 2500 už budou pořádný nápravy. Objevovalo se to i třeba na Ford Excursion.

Takže když najdeš nějaký takový auto na vrakáči tak máš nápravy.

Bude to hledání, ale věřím, že v evropě najdeš.

no jasný, už jsem zaúkoloval známého v severní itálii, ale zatím samá D30 wide a narrow, nic co bych potřeboval. Fordí Exkurze, jestli si dobře pamatuju, byla na podvozku F250, takže by ve předu mohla být něco jako D60 nebo D50. Na bazoši byla celkem dlouho určitě rok, nebo možná pořád je, jedna exkurze a je to pořádnej macek auto. Teď jen najít takový auto na vrakáči :))) a mít štěstí aby tě nechtěli oškubat jak stařenku Chehták
03-06-2019 11:01 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 360
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #44
RE: přední Dana 44 z TJ/JK nebo i starší???
(03-06-2019 10:46 AM)palo-cherokee napsal(a):  
(02-06-2019 11:02 PM)martiniano napsal(a):  já myslím, že jsme trochu ztratili směr. Já s tebou ve všem souhlasím a ač to nemusí vypadat, jsem si vědom věcí co jsi tu zmínil. V tomto threadu mi šlo a primárně stále jde o přední osu. Jen jsem tu podotýkal, že v našich končinách je mnohem jednodušší sehnat poměrně silnou zadní nápravu, ale spárovat ji s adekvátně silným předkem je problém. A ne, nemyslel jsem s novým. To jsem, tak nějak doufal, že je patrný z povahy mé stavby a staveb mnoha lidí okolo mě. Pokud člověk hledá použitý nápravy, který bez problémů zvládnou třeba ty zamčený 35"ky, musí se kurva otáčet. Pokud tedy nechce jít cestou patrolích (tato varianta se mi příčí), další možnosti jsou dost omezený. Teda pokud mi něco neuniká??

No ak to napíšeš takto, tak to dáva väčší zmysel. máš pravdu že v Európe nebolo zas tak moc áut ktoré by reálne mali takúto nejakú nápravu vpredu. pretože one ton pickup s tuhou nápravou nie je zrovna EU friendly riešenie Váhaveček
Takže máš na výber akurát tak niečo od Toyoty (napríklad 8" alebo tak podobne) a potom US produkciu. A tam zasa len D44 (starý wagoneer napríklad) alebo niečo podobné. Alebo musíš pozerať smerom k nejakým náklaďákom alebo armádnym strojom. A tam sme zasa pri D60Chehták
Alebo patrol. Ale tam je to tak ako som povedal. Zamknuté 37" to znesie len v tom prípade že tam nebude motor :)

ano, ty naftové 2.8ky nápravám asi nemůžou ublížit. A nic jiného tu kloudně stejně vidět není. Chehták
03-06-2019 11:13 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #45
RE: přední Dana 44 z TJ/JK nebo i starší???
Neni naftova 2,8 jako naftova 2,8. V parte se proslycha o jedne, co dokaze roztrhat D60 jako mraz pumpu JazykoPlaz

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
03-06-2019 11:31 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pipos4x4 Online
Jeep x Jeeb

Příspěvků: 4 415
Připojen(a): 22-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #46
RE: přední Dana 44 z TJ/JK nebo i starší???
Znicit napravu dokaze ridic, vse je o pristupu, jsou lidi co na D30 jezdi roky 37'' a meni min. dilu .... a jsou lide co na 37'' trhaji D44.... Takze kdyz budu nesmyslne s V8 skakat v kamenech ve vyjezdu, urvu kardany a pak i napravy....

Pokud napravam pomuzu idealnim diagonalnim pneu s patricnym tlakem a schopnosti projet cimkoliv, pomuzu i napravam....

Vse je o celkove harmonii, technika vs ridic vs teren vs . . . . alkohol Chehták

Jeeb G Ch 4,7 V8-LA +6,5'',NV 241, diff 4.625+AVM, 2x TJM Lock,37" Trepy,THY-637Y-C+ 200Cell+Flowmaster70 3'',Superchips, Throttle 70mm,Talon 9.5-BOW II..
https://www.youtube.com/watch?v=fZqO_O_X0UQ
https://www.youtube.com/watch?v=-c2yVLHD0uA
http://pipos4x4.rajce.idnes.cz/
03-06-2019 12:37 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro pipos4x4 za tento příspěvek:
standa.t, mmarek, tomej231
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 360
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #47
RE: přední Dana 44 z TJ/JK nebo i starší???
(03-06-2019 12:37 PM)pipos4x4 napsal(a):  Znicit napravu dokaze ridic, vse je o pristupu, jsou lidi co na D30 jezdi roky 37'' a meni min. dilu .... a jsou lide co na 37'' trhaji D44.... Takze kdyz budu nesmyslne s V8 skakat v kamenech ve vyjezdu, urvu kardany a pak i napravy....

Pokud napravam pomuzu idealnim diagonalnim pneu s patricnym tlakem a schopnosti projet cimkoliv, pomuzu i napravam....

Vse je o celkove harmonii, technika vs ridic vs teren vs . . . . alkohol Chehták

ty jsi mi to sebral z tlamičky.....Pochopitelně, je to o železe ale velkou měrou i o mezikusu. Pokud je jedinou technikou jízdy "speed and power" tak ti nepomůže ani rockwell. Já jsem dlouho jezdil s D35 na 31" kách a nešetřil ji a neurval jedinou poloosu za několik let a to se o ní tradují hrůzostrašné věci. Jak nás učili v autoškole, v prvé řadě musí řidič jízdu přizpůsobit vnější podmínkám.
03-06-2019 01:27 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Luma Offline
včelař turista

Příspěvků: 6 718
Připojen(a): 04-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 33
Příspěvek: #48
RE: přední Dana 44 z TJ/JK nebo i starší???
Já jsem naposledy loupl homkloub na volnoběh a to pro mě byla konecnaSmíšek

JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4,7V8
JEEP GDAND CHEROKEE WK2 5,7V8
JEEP WRANGLER YJ 4.0l
You can do almost anything with a Jeep! (OIIIIIIIO)
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03-06-2019 03:33 PM od Luma.)
03-06-2019 03:32 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 360
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #49
RE: přední Dana 44 z TJ/JK nebo i starší???
(03-06-2019 03:32 PM)Luma napsal(a):  Já jsem naposledy loupl homkloub na volnoběh a to pro mě byla konecnaSmíšek

prej na volnoběh valim_se_smichy
04-06-2019 12:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)