Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sítko/filtr v nádrži?
Autor Zpráva
levap Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 05-07-2015
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #1
Sítko/filtr v nádrži?
V poslední době si všímám takového zajímavého úkazu u mého auta.Když se ukazatel stavu paliva přiblíží polovině stupnice,autu citelně ubyde síly a motor jde slyšitelně "tvrdě".Jakmile se ručička překulí přes polovinu,auto ožije a jede jako dříve.U plné nádrže taky bez problémů.Je možné,že to způsobuje zasviněné sítko/filtr v nádrži ?(předpokládám,že tam něco takového je) Auto startuje normálně,žádné čmoudíky nevypouští...Jen občas chytne takovou malou "schízu"..Motorizace 2,5CRD.

EDIT: Ježiš já su trotl.Omylem jsem to hodil do nesprávné rubriky.Prosím admina o přesun do rubriky dotazů.Pokud je to možné.Děkuji
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05-07-2019 07:19 PM od levap.)
05-07-2019 07:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline

Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #2
Sítko/filtr v nádrži?
2.5crd
je to jeep?

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked)
JEEPLESS NOW
06-07-2019 02:03 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 235
Příspěvek: #3
RE: Sítko/filtr v nádrži?
Predchudce 2,8crd Mrkálek

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava a rum ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
06-07-2019 08:59 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline

Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #4
Sítko/filtr v nádrži?
(06-07-2019 08:59 PM)JaneK napsal(a):  Predchudce 2,8crd Mrkálek

voe :)

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked)
JEEPLESS NOW
06-07-2019 10:02 PM
Zizal Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 08-06-2014
Příspěvek: #5
2 levap: nemáš podtlak v nádrži? Jak ti to udělá zastav a otevři víčko nádrže. Pokud pujde blbě, nebo uslyšíš jak si to cuclo vzduch je to ono. taky pokud potom motor pojede OK víš kde je chyba.
Nebo vyměň palivový filtr. Ekosložka v naftě je sfiňa.
07-07-2019 07:09 AM
kolis Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 04-01-2019
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #6
(05-07-2019 07:17 PM)levap napsal(a):  V poslední době si všímám takového zajímavého úkazu u mého auta.Když se ukazatel stavu paliva přiblíží polovině stupnice,autu citelně ubyde síly a motor jde slyšitelně "tvrdě".Jakmile se ručička překulí přes polovinu,auto ožije a jede jako dříve.U plné nádrže taky bez problémů.Je možné,že to způsobuje zasviněné sítko/filtr v nádrži ?(předpokládám,že tam něco takového je) Auto startuje normálně,žádné čmoudíky nevypouští...Jen občas chytne takovou malou "schízu"..Motorizace 2,5CRD.

EDIT: Ježiš já su trotl.Omylem jsem to hodil do nesprávné rubriky.Prosím admina o přesun do rubriky dotazů.Pokud je to možné.Děkuji
Mechanik nejsem, ale ze by filtr ci nejake sitko takhle "pracovalo" jen, kdyz je nadrz kolem poloviny se mi nezda.

Zeptam se, chapu to spravne, ze to dela jen kolem poloviny a kdyz je to pod polovinou, tak zas jedes normalne?

Google zatim nasel jen toto: https://community.cartalk.com/t/jeep-che...-gas/85976 a tam se hovori o dvou pricinach. Jedno je pumpa - kdyz je nadrz plna, nedela to, protoze pumpa nemusi tolik pracovat. Druha je spatne vicko nadrze, ktere tam dopomuze k vakuu. Kdyztak si pocti.

Co nejaka diagnostika tlaku paliva, kdyz to zacne delat? At si potvrdime domnenku, ze se autu nedostava palivo diky tomuhle? Mozna by stacila diagnostika pres telefon (napr. apka Torque) a bluetooth elm obd2 adapter (napr. https://m.sunnysoft.cz/zbozi/167PCI-068/...rma.html).

Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD WH 2008
http://jeep.jecool.net/
07-07-2019 07:12 AM
levap Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #7
(07-07-2019 07:09 AM)Zizal napsal(a):  2 levap: nemáš podtlak v nádrži? Jak ti to udělá zastav a otevři víčko nádrže. Pokud pujde blbě, nebo uslyšíš jak si to cuclo vzduch je to ono. taky pokud potom motor pojede OK víš kde je chyba.
Nebo vyměň palivový filtr. Ekosložka v naftě je sfiňa.

Jo, to už proběhlo.Podtlak to není.Příští týden jde auto na výměnu tlumičů do servisu,kde proběhne i velká výměna kapalin a filtrů.Zajímalo mě,jak je řešeno nějaké hrubé filtrování v nádrži.Jestli je tam nějaké sítko/filtr.Když už to bude na zvedáku,tak bych nechal vypreparovat a vyčistit i nádrž...
07-07-2019 07:17 AM
levap Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #8
(07-07-2019 07:12 AM)kolis napsal(a):  
(05-07-2019 07:17 PM)levap napsal(a):  V poslední době si všímám takového zajímavého úkazu u mého auta.Když se ukazatel stavu paliva přiblíží polovině stupnice,autu citelně ubyde síly a motor jde slyšitelně "tvrdě".Jakmile se ručička překulí přes polovinu,auto ožije a jede jako dříve.U plné nádrže taky bez problémů.Je možné,že to způsobuje zasviněné sítko/filtr v nádrži ?(předpokládám,že tam něco takového je) Auto startuje normálně,žádné čmoudíky nevypouští...Jen občas chytne takovou malou "schízu"..Motorizace 2,5CRD.

Mechanik nejsem, ale ze by filtr ci nejake sitko takhle "pracovalo" jen, kdyz je nadrz kolem poloviny se mi nezda.

Zeptam se, chapu to spravne, ze to dela jen kolem poloviny a kdyz je to pod polovinou, tak zas jedes normalne?

Google zatim nasel jen toto: https://community.cartalk.com/t/jeep-che...-gas/85976 a tam se hovori o dvou pricinach. Jedno je pumpa - kdyz je nadrz plna, nedela to, protoze pumpa nemusi tolik pracovat. Druha je spatne vicko nadrze, ktere tam dopomuze k vakuu. Kdyztak si pocti.

Co nejaka diagnostika tlaku paliva, kdyz to zacne delat? At si potvrdime domnenku, ze se autu nedostava palivo diky tomuhle? Mozna by stacila diagnostika pres telefon (napr. apka Torque) a bluetooth elm obd2 adapter (napr. https://m.sunnysoft.cz/zbozi/167PCI-068/...rma.html).

Výkon se vrátí i při stavu paliva pod polovinou.Jak jsem psal výše,auto půjde na servis,tak to nechám proklepnout důkladněji.V pátek jsem byl na horách a palivoměr zrovna v půlce.V kopcích jsem měl pocit,jako by mě někdo držel za kšandy.Schválně jsem autu dával za uši,abych vyjel co nejvíc paliva a jakmile klesla ručička pod půlku,tak auto začlo tahat jako za mlada...Palivo beru primárně od Benziny a dělá to bez ohledu na to,jestli je to nafta standartní,nebo Verva.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07-07-2019 07:30 AM od levap.)
07-07-2019 07:29 AM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)