Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balkán 2019
Autor Zpráva
marko250 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 266
Připojen(a): 02-01-2016
Přidat uživateli hodnocení 12
Příspěvek: #1
Balkán 2019
Nádhera,nádhera a znovu nádhera,krásně prožitých 13 dnů,kdy jsme projeli jen část možností v Bosně.Na Balatonu je komáří kalamita,v 17:00 se zvedne mrak komárů,který zakryje oblohu a je tma s hlubokým bzukotem.Všichni před pátou utekli do domů.Lidé příjemní až na JV ,ale to jsme asi neměli zrovna štěstí.Na Lukomíru bych řek,že jim to už vadí jak se proflákli a je tam z toho turistický cíl,ale stačilo se s nima trochu rozvykládat a už bylo fajn.Hned na začátku opruz s policií,jelikoš se jim tam hrnou trasy s uprchlíkama, tak to kolem Željavy a níž dost šacujou,ale na hranicích žádný problém ani k nim ,ani do Chorvatska,jeli jsme bočníma mimo turismus.Docela mě zarazil klid na bočních cestách,jestli jsme někoho potkali jednou za sto let v golfu,tak zato čechy neustále a všude s polákama v cílových místech.Mostar hnus,taková turistická mucholapka a do Sarajeva jsme ani nejeli,zhoršilo se počasí na Bjelašnici.
Dobrý hardcore jsem si zvolil z Vitreniku zkratkou k Buško jezeru.Přece to nebudu objíždět takhle na večer ne :-) .Ze zhora to vypadalo na fajn serpentínovou cestičku,která se změnila v 4h peklo a boj o auto,kdy nebyla nálada a čas točit a fotit.Už samotný příjezd k ní od toho trafa bylo bludiště balvanů na svahu.Jestli to mělo 2km tak to bylo moc,ale zahlíd jsem tam utržené výfukové středové díly,plasty a ogumované kameny i od někoho jiného :-),takže jsme nebyli jediní,co se tam vydali.Auto vyvázlo s odeplým plastovým prahem,to se opravilo zpět jedním vrutem ,jinak OK.Zážitek ale pěkný,všeobecně pokud člověk volil cestičku v Mapách cz tenkou černou značenou,tak si nadělal zážitků-hehe.Ty přerušované ani neexistovaly a dvakrát chyběl kus svahu i s mostem a cestou ,tak se naskyt nečekaný těžký objezd.Vše ale super a hned bych jel zase.U Klinje jezera jsme našli luxusní zátočinu,bohužel nedostupnou normálně,tak jsme to tam poslali,však co je pěkně nepršelo doteď ,tak to i nějak vyjedem.No a ono nad ránem přišly mraky a zarůbalo :-) .Ale na dvakrát to vyšlo,když si jeepka prohrábla to bláto a volné kamení s komunálním odpadem.
To je vlastně jediná věc co mě tam srala a prohodil jsem s Bosňanama řeč o odpadech.Odpověď byla "To normálno,spotrebujeme a hažeme na zem,to v nas!"A taky Boračko jezero je spíš takový Mácháč,to už s přírodou moc nemá,krom čisté vody.
Ještě jsem netušil,že v NP Sutjezka se nedá jet autem až nahoru,musí se nechat po 6km na cestě,parkoviště žádné a jít dvě hoďky na procházky k různým cílům,rozuměj jeden cíl 4hod tam a zpět,byli tam asi čtyři místa kam se vydat.Vykašlali jsme se na to, protože tam těžaři klátili stromy a ládovali to jedinou cestou na které jste museli stát autem.Vstup 17KM,stejně jako do NP Una(dva lidi+auto)
Každopádně už koukám ,kde se vydat v dalším tripu,auto předlo jako kotě,ale 40l/100km co se, sem tam ukázalo,poukazovalo na prokoplou vanu spíš Chehták
Všude dole v městečku se dalo platit kartou cokoli ,jen v Kalinovniku byl bankomat,který nic nevydal a moc tam karty nebrali.Potraviny super ,ceny nízké(chleba 1KM=13.16Kč,pstruzi čerství 1kg 7KM,jogurt 1KM),benzínky všude a hlavně s LPG,jen kvalita plynu nic moc.

Tady pár foteček a momentek: https://drive.google.com/open?id=1FMS6a_...&usp=gmail

Jeep Grand Cherokee Hemi 5.7 Limited/2005 US /ELPIGAZ 01
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12-07-2019 12:28 PM od marko250.)
12-07-2019 10:33 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 8 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro marko250 za tento příspěvek:
kolis, lucius, mmarek, Navio, pipos4x4, SleepyDelegate, Jarda K, zapa
mmarek Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 210
Připojen(a): 04-06-2012
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #2
RE: Balkán 2019
Úplně ti rozumím, že se vám v Bosně líbilo. My tam zhruba před týdnem strávili tři dny a paráda. Kolem bývalé letecké základny v Željavě, ještě tedy na Chorvatské straně stejná zkušenost, motá se tam policie, ale v pohodě. Jen nás upozornili na to, že to tam je nebezpečné a ptali se, jak dlouho se zdržíme atd. Potkali jsme ten den i dvě auta čechů, z toho jedna Felicie kombi s nabalenou rodinkou a vynořili se i s autem z jednoho skalního vstupu základny. Chehták A hora Gola Plješevica, kde je ten bývalý profláknutý radar to samý, při cestě dolů se proti nám vynořila policejní Toyota Rav a jen se ptali, zda jedeme shora, jestli tam ještě někdo je apod. Takže z toho nám přislo, že to spíš monitorují a dbají na to, aby se na těch místech někdo někde nezasekl. A Bosna moc pěkná, dle tipů od Lumy co jsme navšívili třeba vodopádny na Uně moc pěkné + to prostředí, hory, no už bych vyrazil zase. Mrkálek

Jinak policii jsme v Bosně snad ani neviděli, ale celkem dost skupinek lidí arabského vzezření pochodujících ve skupinkách kolem cest.

A k tomu LPG, třeba v Chorvatsku jsme se pár krát vykývali s tím, že všude cedule LPG, a nakonec jen ke koupi v tlakových láhvích, v Maďarsku podobně. Ale vždy jsem v rozumném dosahu našli k natankování.

Jeep Grand Cherokee WJ, +6"+, NV241+2Low, 37" BFG KM3, hydroassist, antirock, longarmy - přední 3link, zadní 4link, nápravy z trola...
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12-07-2019 01:38 PM od mmarek.)
12-07-2019 01:35 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
marko250 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 266
Připojen(a): 02-01-2016
Přidat uživateli hodnocení 12
Příspěvek: #3
RE: Balkán 2019
Tak jsem to tam dal s odstupem měsíce znova,protože jsem to jednoduše v prvním výjezdu nestih objet vše ,co jsem chtěl.Tentokrát jsem vzal starou a bylo to více pojato kulturně,ale sem tam si i zaječela hrůzou valim_se_smichy I tak je to nedostatečné a na příští rok si budu muset podrobněji sednout k mapě a naplánovat trasu do neprojetých končin.
Aby to nebylo tak pozitivní ,tak tu nakidám na dvě místa a to Boračko a Prokoško jezero ,to je stejné jako Václavák v sezóně,burka za burkou a na cestě mazec.Samozřejmě to myslím jen z důvodu návalu turismu na tato nádherná jezera ,v tuto dobu.Ale jinak paráda od začátku do konce.Počasí parádní v jinou dobu si to ani nedovedu představit,i tak byla v druhé jízdě změna na studenější počasí a koupání v jezerech bylo příjemné o trochu míň a nad ránem pěkná kosa.Našel jsem spoustu "zkratek",aspoň tak jsem to zdůvodnil staré s mapou v ruce,na kterých byla spousta legrace.Jezdil jsem vysloveně lesní cesty a asfalt se objevil někde dole směrem k obchodu či restauraci,nebo až z Jajec zpátky domů.Taková bývalá těžařská cesta dokáže nadělat radosti,jak už bylo řečeno- ZKRATKA :" Je to sice dál,ale za to horší cesta!" Chehták . Auto jelo opět bez ztráty jediné kitičky a postupně si ke mě vybudovalo důvěru,je to opravdu fajn kára do přírody.Jen jsem nacouval v jednom břehu do nějakého stromu a naprask zadní světlo.Pár fotek jsem ještě doplnil do původního odkazu.Takže zase příští rok,brzy nashledanou a doufám,že se už i někdo najde ,kdo se přidá,nebo mě veme sebou,jezdit sám je trochu nezodpovědnost!

Jeep Grand Cherokee Hemi 5.7 Limited/2005 US /ELPIGAZ 01
09-08-2019 07:54 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro marko250 za tento příspěvek:
mmarek
mmarek Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 210
Připojen(a): 04-06-2012
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #4
RE: Balkán 2019
Přidám s dovolením taky pár fotek z tripu: https://photos.app.goo.gl/BGPLrELxxuaFNyRw8 Mrkálek

Jeep Grand Cherokee WJ, +6"+, NV241+2Low, 37" BFG KM3, hydroassist, antirock, longarmy - přední 3link, zadní 4link, nápravy z trola...
29-08-2019 11:19 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 7 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro mmarek za tento příspěvek:
mik, pipos4x4, kolis, tomik328, lucius, PavelP, pete awd
PET77 Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 209
Připojen(a): 21-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #5
RE: Balkán 2019
(29-08-2019 11:19 AM)mmarek napsal(a):  Přidám s dovolením taky pár fotek z tripu: https://photos.app.goo.gl/BGPLrELxxuaFNyRw8 Mrkálek

Kde byl nahoře na těch radarech vleze do té chodby? A co tam bylo k vidění?

JK minibazar:-)
29-08-2019 08:47 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
mmarek Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 210
Připojen(a): 04-06-2012
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #6
RE: Balkán 2019
Těch vstupů tam je několik, i z té velké klasické budovy. Je to dost propletené a i hluboké. A k vidění? Dlouhé chodby vedoucí poměrně hluboko, pancéřové dveře v některých místech, poničené vybavení jako třeba nějaké plechové skříně atd atd., co se nikomu nevyplatilo si uzmout apod. Takto volně už to tam je hromadu let, takže dle toho to taky vypadá. Ale v ranných dobách po opuštění to mohlo být mnohem zajímavější.

   
   

Jeep Grand Cherokee WJ, +6"+, NV241+2Low, 37" BFG KM3, hydroassist, antirock, longarmy - přední 3link, zadní 4link, nápravy z trola...
29-08-2019 09:22 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro mmarek za tento příspěvek:
PET77
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)