Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Výměna oleje převodovka
Autor Zpráva
Zeotrade22 Offline
JFcz-O'mladina

Připojen(a): 30-08-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Výměna oleje převodovka
ahojky...

prosím o rady a info a zkušenosti od zkušených ... Mám Grand cherokee 2012 wkII 177kw 3CDR, automat je to ten starší... V 85tis byla měněně celá převodovka.. od té doby najeto cca. 90tis km... Prosím o radu, kdy měnit olej v převodovce - po kolika km byste měnili atd?? Jestli jsem koukal výměna stojí kolem 10-15 tis??? díky moc!! Tom
26-07-2019 10:39 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Rennie Offline
OSTRAVAK

Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 11
Příspěvek: #2
Výměna oleje převodovka
Výměny co 50 tis km i méně pokud jezdí off

Aristokrat Land Rover Discovery 3, 4,4l V8
Jeep 4 litr 97 drobek - PRODÁNO
Jeep Liberty KJ 3,7 V6 na ND, z motoru bude stůl Chehták
telefon 776 179 179
26-07-2019 10:47 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
marko250 Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 02-01-2016
Příspěvek: #3
RE: Výměna oleje převodovka
NAG1 https://www.youtube.com/watch?v=P3tfxZanO08

Dvě možnosti výměny ,plná a skoro plná výměna oleje a filtrů.Výhoda plné je možnost proplachu přípravkem na eliminaci šlemu a usazenin z lamel,ale taky záleží jak to provede konkrétní servis.Mají tlakovou plničku s filtrem s postupnou výměnou náplně.Předchází tomu sundání víka a výměna filtrů.Když se ale nad tím zamyslíš,tak tam stejně dojde ke kontaminaci právě toho cleanera,který zůstane v nedostupných místech,které se vytlačují ,až po složení nových filtrů s vanou tou plničkou.Napojují to na chladičové potrubí.Dle množství oleje pak u granda vemou kolem 10 000Kč s filtry a prací.
Ta skoro plná výměna je proveditelná doma,pokud jsi trochu zručný.Dojedeš ,necháš to aspoň trochu schladnout(opaříš se),nebo úplně v čemž nevidím rozdíl,protože olej stéká vždy dolů do vany a usazeniny jsou dole a ty co jsou v nedostupných místech stejně zůstanou tam.Výhodou je kratší čas,protože nečekáš na stečení čerstvě rozvířeného oleje ze zhora převodovky.
Povolíš vanu od jednoho rohu až začne téct olej a postupně po vytečení ji sundáš.Vanu vyleješ vyčistíš,zbavíš starého tmelu a těsnění(pokud není u NAG1 vlisované,netuším),očistíš magnet ,který zároveň podrob řádným pohledem svého oka(moc špon a velkých nepoukazuje na nic dobrého-hehe)připravíš si nové.Mezi tím si vlezeš pod auto sundat filtry a těsnění,pokud měníš i solenoid tak ještě rozdělovač dolů a vyměnit solenoid,vše na dosedacích plochách očistit,nasadit filtry s těsněním a po řádném okapání nasadit vanu zpět,počkat na zaschnutí tmele.Nalít olej,nastartovat a počkat,přeřadit na neutrál a změřit dle teploty měrkou hladinu oleje.Studený(21°C) na měrce spodní značky,horký 80°C horní značky.Projet a ještě jednou zkontrolovat hladinu(horký) ,samozřejmě auto ve váze a zařazený neutrál.To je vše,olej dle doporučení v manuálu.

545RFE https://www.youtube.com/watch?v=YpWW9vEzLA4

Dělal jsem to včera na svém Hemi a 545RFE převodovce,vejde tam 8l oleje ATF+4,jako bonus tam naliji BG310 aditivum a olej jsem koupil ten co tam byl(PetroCanada ATF+4),jelikoš není úplná výměna náplně,ta byla dělána předtím.Dělal jsem to po 50 000km a i když byl na první pohled čistý ve dvou sklenicích v porovnání s novým byl vidět rozdíl pouhým okem.Off jezdím sporadicky,vlastně jsem to udělal po zápřahu v Bosně,byla tam místa a hodiny,kdy dostala jeepka dost naloženo na převodovku :-) .Celá náplň je kolem 13l,jeden filtr plochý co bere z vany a druhý jemný dál na obalu šroubovací,natlučení nového těsnění pro plochý filtr,nic složitého.

Jeep Grand Cherokee Hemi 5.7 Limited/2005 US /ELPIGAZ 01
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 27-07-2019 03:00 PM od marko250.)
27-07-2019 02:49 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro marko250 za tento příspěvek:
Zeotrade22
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #4
Upřímně by mě zajímalo, jestli ten "proplach" vůbec k něčemu je... Jak já to chápu (čímž předestírám, že můžu chápat blbě), tak se tam jen leje nový olej a odsává směs nového a starého...

V běžném provozu převodovce neustále koluje ATF, které již obsahuje chemikálie na rozpouštění usazenin a koluje tam kurva rychle a pod tlakem... Jakékoliv rádoby usazeniny se chytí do filtru, tak jak může tahle krátká procedura (kterou lze z pohledu cirkulace kapaliny přirovnat tak maximálně k 1 minutě jízdy) něco vyčistit? Já říkám, že je to píčovina za spoustu peněz... Ale je to jen můj názor... Chehták

Wrench, wheel, wrench, repeat... YouTube Certified Mechanic...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 27-07-2019 03:05 PM od SleepyDelegate.)
27-07-2019 03:04 PM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro SleepyDelegate za tento příspěvek:
Zeotrade22
marko250 Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #5
Netuším jak jsou cesty oleje v převodovce napojené na chladící potrubí,kde se ta plnička dává.Každopádně padlo při plné výměně 23l oleje,než stroj vyhodnotil čistotu OK a nechal to tak přez své filtry. Taky si myslím,že tam zůstane ten čistič a kontaminuje nový olej.Zase to taky bude o té četnosti výměn,bude rozdíl mezi analfabetem co v tom jezdí oněch zmiňovaných 160 000km a sere na to a o druhém co provede mezi 40-50tkm částečnou pravidelně.Já jsem čekal větší maras teď v oleji,ale celkem to šlo a na magnetu opravdu malinko poprašek oceli,spíš bych jej označil za právě čistě vložený.Ale ve světle slunce šlo vidět zamléčnění starého oleje oproti novému a na dně vany trochu kalu.Už to na úplnou dávat nebudu,úplná je dle mě kompletní rozborka ,vyčištění a složení zpět.Ale to bude za jiné situace-hehe.

27-07-2019 03:19 PM
Zeotrade22 Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvek: #6
ok
ahojky...díky moc za rady..
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29-07-2019 04:10 PM od Zeotrade22.)
29-07-2019 04:09 PM
marko250 Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #7
Teď jsem si všim,že jsme v sekci WK2,tak to máš větší prcačku s výměnou,ještě si ověř typ pro svůj rok,každopádně nemusíš řešit vanu,jelikoš je celá na výměnu s integrovaným filtrem a postupné dolívání nad vanou:

8HP70 https://www.youtube.com/watch?v=dzAM5agJbWo

30-07-2019 08:03 PM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro marko250 za tento příspěvek:
LandEagle
paulie Offline
Jeep sběratel

Připojen(a): 30-10-2013
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #8
Není,on má 2012 takže pětikvalt. Neboli nag1/722.6 od mercedesu. Převodovka která byla už ve wj 2.7 crd nebo ve wk 3.0 crd. Nebo třeba wk 3.7 a srt 6.1 Mrkálek

tel. 604353752
31-07-2019 05:45 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro paulie za tento příspěvek:
Zeotrade22
Zeotrade22 Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvek: #9
po kolika km bys doporučil měnit - provoz pouze na silnicích bez terénu.. Někde jsem četl v Angličtině... 60-80tis mil..??

ještě k tomu se mi ted vyskytlo a nějaká rada??
Grand cherokee wk2 automat 12/2012 3litr nafta 177kw najete 170tis, bezklíčové starotování

2x se mi stalo za jízdy kolem 70km rychlost, že se mi rozsvítila kontrolka 4WD SeRVICE a auto stále drželo vysoké otáčky... Po zastavení, jak jsem mohl, jsem vypnul a po 3 vteřinách zapnul ..po této proceduře hláška zmizela a auto již jelo bez problémů...Stalo se mi po ránu cca 5-10minut po pvrním nastartování auta.... nebylo za sebou každý den, ale třeba po 10dnech ...

díky moc!!
31-07-2019 04:12 PM
paulie Offline
Jeep sběratel

Připojen(a): 30-10-2013
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #10
(31-07-2019 04:12 PM)Zeotrade22 napsal(a):  po kolika km bys doporučil měnit - provoz pouze na silnicích bez terénu.. Někde jsem četl v Angličtině... 60-80tis mil..??

ještě k tomu se mi ted vyskytlo a nějaká rada??
Grand cherokee wk2 automat 12/2012 3litr nafta 177kw najete 170tis, bezklíčové starotování

2x se mi stalo za jízdy kolem 70km rychlost, že se mi rozsvítila kontrolka 4WD SeRVICE a auto stále drželo vysoké otáčky... Po zastavení, jak jsem mohl, jsem vypnul a po 3 vteřinách zapnul ..po této proceduře hláška zmizela a auto již jelo bez problémů...Stalo se mi po ránu cca 5-10minut po pvrním nastartování auta.... nebylo za sebou každý den, ale třeba po 10dnech ...

díky moc!!
být to auto moje tak tam ten olej nenechám víc jak 50tis. Km nebo 3roky. Ten interval co píšeš je možné že udávají,ale víš jak to je. Někdo udává i celoživotní...
A navíc u wk2 ty převodovky občas fakt padají. Hlavně odejde měnič. Takže bych se snažil jí dopřát co nejlepší péči.
Co se té závady týče,tak jediné co ti můžu poradit je zajet si na origo diagnostiku a zjistit k tomu víc...

tel. 604353752
31-07-2019 05:12 PM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro paulie za tento příspěvek:
Zeotrade22
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)