Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vzkříšení bájného fénixe ZJ 5.9
Autor Zpráva
pete awd Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 08-11-2015
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #1
Vzkříšení bájného fénixe ZJ 5.9
Tak jsem se stal majitelem v pořadí již 4. Jeepa během 4 let.
Ano Grand Cherokee ZJ 5.9 V8 Limited LX 08.98 silver metal.
1.5.2 Greenpo 2 letech přenechala místo s pár důležitými orgány pro 2. 5.2 Black, u které jsem pochopil že GCH ZJ je s úpravami velice dobré v terénu, ale pro mou zálibu ježdění extrém brutál offu a občas účast na MČR Off Trial ne zcela vhodné. Váhaveček
Padlo tedy rozhodnutí že se v budoucnu posunu dále do obtížnější kategorie a proto bylo nutné sehnat auto bez SPZ. Za nějakou dobu se vyskytl inzerát na 3. Kurťákovu Wránu YJ s 5.2 ZJ motorem. Tu jsem bral bez tehdejších náprav z Hnisanu Hlídka i když mi byl cca po měsíci náhlé nabízen a doporučován. Nyní čeká na postupný upgrate a spojení s Danami 60, aby cca na příští sezónu mohl vyjet nový off speciál do kategorie Modifield. Tvrďák
Zbývalo tedy vyřešit tažné auto, nejen pro budoucí off speciál Zlatjyčko, ale i pro dožívající 5.2 Black, které končí TK a je pro provoz na silnici již dost poznamenána z offroudových bojišť. Jako prozatimního tahouna a zároveň splnění snu o výjimečném ZJ, jsem z minulosti lehce naočkován zdejším pacientem rezlanem vybral GCH ZJ 5.9. Stydílek
Stalo se tedy, že jsem objevil jednu lehce zuboženou 5.9 s 3.5t tažným a platnou TK na Bazoši z Brna- venkov a vydal se pro ni. Při předkupní prohlídce/projížďce vyhrálo trochu srdíčko nad rozumem, který byl navíc otupen následnou slevou na místě.Rozčarovánek
No a tak jsem si za cenu menší než 100l, odvezl jedno z cca 14000, ve své době nejrychlejší sériové SUV na Zemi. Jedná se tedy o 4. stříbrné ZJ 5.9 bez jakýkoliv úprav, do provozu 08.98 od začátku jen s Českým rodokmenem (1. majitel Mudr/Judr CSC), naběháno (dle tacho) cca 280t, se zapsaným US tažným 3.5t. Disponuje krásným a zcela zachovalým i funkčním interierem, ale taky s lehce orezlím a nemocemi napadeným exteriérem a nějakým hardwerem.
Láskovník

Ke koupi napomohl taky fakt, že se v té době pořádal 1. Jeep Weekend 19 v Milo a já měl zrovna volno. Ve Středu - večer jsem přilít z práce v zahraničí, Čtvrtek - koupě 5.9, Pátek - evidenčka + 2. moje povinný (prodávající byl tak dobrý že mi nechal své až do Nedělě, léčba lehkých dětských nemoci auta + půjčení plata od kámoše a naložení5.2 Black , Sobota - ráno vyráží Jeepka tandem, kde nenápadné a zanedbané suv, táhne provokativní a upravený off. Cil - Milovice off park, Nedělě - onanie v podobě výletu a pár vytrestání různých koncernů či tdi, Pondělí - oficielně je pětděvka moje, přepis a tel. bývalému majiteli
PalecNahoru

Nyní je na ozdravném pobytu v lázních Memtech, kde mimo pár procedur také užívá plnými doušky oil bar Petronas Canada
Do budoucna planuji samozřejmě nějaké úpravy, ale tomu by mělo předcházet stavba speciálu Zlatjyčko a postupná poprava offu 5.2 Black, která poskytne nápravy pro instalaci liftu s 31" BF mt. Obleče pevnostňáky ala PETARDAK a vznikne tak tesco off s expediční úpravou a možností tažení. Jednim vzorem je i bývalé auto místního člena Harley.

Subaru Outback 05(lpg) 2.5 H4 121Kw/5°Mt(Hi/Lo)-Daily
Jeep ZJ 98 5.9 V8 177KW/249/3.5t-Towing
Jeep ZJ 93 5.2 V8 155Kw/NP231/4"lift/Mt 33"-Off
Jeep YJ 91 5.2 1??Kw-Build offspec
27-07-2019 05:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro pete awd za tento příspěvek:
SleepyDelegate, JaneK, tomej231
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #2
RE: Vzkříšení bájného fénixe ZJ 5.9
Paráda, gratuluji ke koupi, já jsem zatím na stupni jedna (tedy jedno ZJčko Chehták ), ale jednou bych chtěl být také na nějakém vyšším stupni a možná i vývojovém (5.9ka)...

Wrench, wheel, wrench, repeat... YouTube Certified Mechanic...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited
27-07-2019 05:46 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pablo Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 18-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #3
Ahoj, gratulujem ku 5.9, treba ich zachraňovať a nie ničiť v teréne,Tvrďák
Ako sa ti s ňou ťahá ten vozik z autom,? vykonu je myslím dosť, ale skôr či sa s tým dá v pohode ísť po diaľnici 100 a nemá snahu ťa to vyhodiť z cesty.? Tiež po niečom na tahanie pokukujem,

~`<| _________ oooo __
~~ | / ../ …\ … \ \ _|____\
~~~[_ - - - ______ --- _ \ - \\\\\\ -\
~~~~( o) ) – o - - - ( o ) ) – o ---) )
Jeep ZJ 96" 5.2 V8, 33"MT,long arm, flowmaster a kopec iného
Jeep XJ 97" 4.0 cestná leštenka na 31" duratrack
Jeep XJ 94" 4.0 hračka na blbnutie,
Jeep XJ 87" 4.0 manuál
28-07-2019 08:09 PM
pete awd Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #4
Díky a souhlasím se zachováním.
Přiznám ovšem, když mě hlodal mozkožrout, jestli jsem se neunáhlil, říkal jsem si, že jestli bude záchrana nesmysl, tak TK je ještě na 15 měsíců. Zatím s ní budu tedy jezdit/tahat a pak případně poslouží její srdce časem do YJ, interiér se schová, něco rozprodá pod cenou a zbytek sešrotuji. Váhaveček
Táhnul jsem s ní zatím jen 2x, na sraz a zpět, cesta byla přes okresky a i přesto že jsou ramena, pružiny, tlumiče a i gumy na výměnu, tak jsem na rovince 1x 100 zkusil. Mohu porovnat jen s jedním předchozím tažení s dlouhou Hlidkou, ta zas měla chcíplej motor, ale stabilitu a směr držela lépe. Hodně záleží na nakládce, cestou tam mi pomáhali/radili kluci z teamu a nenechali aby lehce klesla prdel. Na cestu zpět sem najel víc k oji, zadek poklesl a hned se to chovalo příjemněji. Nevěřícník
Vozík dvou osa, kola pod a váží 750kg. Plus 5.2 Black něco přes 2t, takže cca 3tuna kurtováno 4x přes všechny kola + 2x za nárazníky, kvůli lehkému stažení lift pružin.
Vysněný tahač do budoucna zůstává Chevy Silverado/GMC sierra 5.3 s "medium cab" (protichůdné dveře).Tvrďák

29-07-2019 08:52 AM
mik Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 15
Příspěvek: #5
(29-07-2019 08:52 AM)pete awd napsal(a):  Díky a souhlasím se zachováním.
Přiznám ovšem, když mě hlodal mozkožrout, jestli jsem se neunáhlil, říkal jsem si, že jestli bude záchrana nesmysl, tak TK je ještě na 15 měsíců. Zatím s ní budu tedy jezdit/tahat a pak případně poslouží její srdce časem do YJ, interiér se schová, něco rozprodá pod cenou a zbytek sešrotuji. Váhaveček
Táhnul jsem s ní zatím jen 2x, na sraz a zpět, cesta byla přes okresky a i přesto že jsou ramena, pružiny, tlumiče a i gumy na výměnu, tak jsem na rovince 1x 100 zkusil. Mohu porovnat jen s jedním předchozím tažení s dlouhou Hlidkou, ta zas měla chcíplej motor, ale stabilitu a směr držela lépe. Hodně záleží na nakládce, cestou tam mi pomáhali/radili kluci z teamu a nenechali aby lehce klesla prdel. Na cestu zpět sem najel víc k oji, zadek poklesl a hned se to chovalo příjemněji. Nevěřícník
Vozík dvou osa, kola pod a váží 750kg. Plus 5.2 Black něco přes 2t, takže cca 3tuna kurtováno 4x přes všechny kola + 2x za nárazníky, kvůli lehkému stažení lift pružin.
Vysněný tahač do budoucna zůstává Chevy Silverado/GMC sierra 5.3 s "medium cab" (protichůdné dveře).Tvrďák

nic nešrotuj naholou pak jí od tebe zachráním ....

XJ 4.0 RG /88 , ex. WG 3.1TD Mustafa /01 , ex. WJ 4.0
29-07-2019 09:02 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro mik za tento příspěvek:
Luma
pete awd Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #6
Jasný to byl ten nejčernější scénář, výmluva nechápajicim známím a chlácholeni mého druhého Já Mrkálek

29-07-2019 09:18 AM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)