Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klepani od podvozku
Autor Zpráva
kolis Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 04-01-2019
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #1
Klepani od podvozku
Ahoj, takove supr tema na reseni od klavesnice Mrkálek

Neco klepe od podvozku. Snazim se to vystopovat uz nejakou dobu. Projevuje se to tak, ze zejmena pri jizde v primem smeru, spise nizsi rychlost (klidne kolem 50km/h), pri prejeti nerovnosti citim do plynoveho pedalu kovove razy. Tyto byly utlumeny po vymene jednoho (mrtveho) silentbloku na prednim diferaku. Jde o ten, ktery je nejvice namahany - zadni prostredni. Nicmene kovove razy tam jsou porad. Mensi, ale jsou. Co se tyce zbyvajicich dvou kusu silentbloku pro predni diferak, jsou puvodni, ale nevykazuji vzhledove mrtvolny stav. To muze bejt samozrejme mejlka, nevim. Udelal jsem blbost a mel rovnou vymenit celou sadu?

Krome toho, ze bych mohl vymenit i ty zbyvajici dva, me napadly jeste vule na poloosach. Kdyz si lehnu pod auto, vemu poloosu nekde u tehlice a snazim se s ni lomcovat, jsem schopen milimetroveho pohybu a s tim spojeneho zvuku. Plati to pro obe, pocitove ta u spolujezde jde vice lomcovat.

Ulozeni stabilizatoru, tycky stabilizatoru, ramena, tlumice apod. muzeme "vyloucit". To je novy, dvakrat projity.

Kdyz si dam pozor a posloucham, zda to nejde od zadu, tedy kdyz prejedu zadkem nerovnost, odtam nic nejde. Musi to byt predek, ale uz nevim, kde hledat.

Na co se chci zeptat. Primarne asi na to, zda muze byt vule na predni poloose takova, abych byl schopen rukou, kdyz auto sedi na zemi, tou poloosou zalomcovat v ramci jednotek milimetru? Pokud to nema jit, cim by to mohlo byt? Pouzdro hnaciho hridele?

Druhak budu asi rad za rekneme tipy, na co se jeste zamerit, kde hledat a jak pripadne zjistit, zda jde prave o takovou ci makovou zavadu. Za kde co jsme uz chytali, lomcovali a krome tech poloos se nic nehejbe. Nerad bych pokracoval postupnou vymenou veci, ktere nejsou treba, proto se tak ptam. Diky predem za kazdy tip, dotaz, radu..

Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD WH 2008
http://jeep.jecool.net/
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26-10-2019 09:56 PM od kolis.)
26-10-2019 09:01 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Tomas Novy Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 09-02-2016
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #2
RE: Klepani od podvozku
Ja mel kovove zvuky taky, ale hodne ostre. Blbec v servisu pri vymene brzdovych desticek nedal jistici plisky a desticky tukaly do kotoucu ...

JKU Rubicon 2010 2.8CRD Stone White
3,5" AEV, 33" Coopper Discover, TomWoods front driveshaft, RCV front axles, Ruggerridge hood
vent, ARB front bumper
27-10-2019 08:16 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Tomas Novy za tento příspěvek:
kolis
kolis Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #3
Zacneme, prosim, od te poloosy, ktera me neda spat. Vcera jsem lezel pod autem a hejbal tou pravou, u spolujezdce, co ma vetsi vuli, jak vertikalni, tak horizontalni.

Video se zvukem (omluvte slabsi kvalitu, ale slyset a videt to tam je):
https://photos.app.goo.gl/UpH5t1xvNhzswC8VA

Komplet album, kde jsou videt i ty silentbloky apod. je zde: https://photos.app.goo.gl/patmcwcfQo3WFB5W9

Budu rad, kdyz mi reknete, jestli je to dobre nebo spatne? Pak se posuneme dal.

Predem velice dekuji.

(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28-10-2019 06:09 PM od kolis.)
28-10-2019 05:35 PM
JUMBO Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 16-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #4
Zdar. Měl jsem podobný kovový zvuk. Myslel jsem že to jsou desky,jenže to mlátilo i při brzdění. Po několika dnech " zkušebních" jízd, jsem konečně přišel na příčinu. Už jsem fakt nevěděl z kama to jde. Zkoušeno snad vše. Nakonec to bylo.....
Suchým homokinetickým kloubem. Prostě vazelína byla v čudu a pěkně to tam mlátilo. Bez nějakých vedlejších příčin, jako cvakání....
28-10-2019 09:16 PM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro JUMBO za tento příspěvek:
kolis
kolis Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #5
Diky Jumbo. Mozna blba otazka, ale kdyz by byl spatnej homokinetak, klepalo by to vyhradne pri prejezdu nerovnosti smerem nahoru-dolu? Ten zvuk (a jsem si tim pomerne jistej) vznikne jen kdyz prejedu neco a tukne to smerem nahoru. Kdyz by to bylo suchy, nedelalo by to kraval tak nejak porad?

28-10-2019 09:44 PM
JUMBO Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #6
Jestli pořád nevím, to jsem neslyšel, ale při přejezdu nerovnosti a hlavně i při brzdění, kdy vyloučíš desky to slyšet bylo a celkem dost. Třeba po kostkách to byl pěkný rachot.
Hele, spona stojí dvacet korun, odhrneš manžetu, kleště si půjčíš a mrkneš na to, jestli tam vazelína je nebo není. Jsem zvědavej na co dojdeš.
29-10-2019 12:44 PM
kolis
JUMBO Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #7
Nejsem si jistý, ale mám pocit, že to lítalo v tom tisícihranu na poloose, nahoru a dolů, nějaká vůle tam jistě je a ta vazelína to vymezí a rázy nejsou tak markantní.

Přiložené soubory Miniatury

29-10-2019 12:49 PM
kolis
kolis Offline
JFcz-Používá

Příspěvek: #8
Diky Jumbo, udelam, co pises a dam vedet. Mozna to rovnou vymenim, precijen je tam origo a ted je to skoro 12let stara kara, takze ono to v supr stavu nebude..

Jeste jsem vcera projel pulku youtubu valim_se_smichy a nasel tam totok, co je asi nejblize k tomu, co slysim/citim.

Borec tam rika zadni ulozeni difecu (to jsem vymenil) a pak ten kloub kardanu, co do toho vede. Samozrejme muze byt, ze mam spatny jeste to predni ulozeni, precijen to je druhy nejvice zatizeny silac na tom difecu + ten kloub a zvuk je na svete..

29-10-2019 02:46 PM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)