Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zimní gumy
Autor Zpráva
Magdon Offline
pokročilý začátečník

Příspěvků: 852
Připojen(a): 21-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #1
zimní gumy
Znáte někdo tyhle gumy?

https://www.e-pneumatiky.cz/sava-eskimo-...zimni.html
05-11-2019 05:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 6 592
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 41
Příspěvek: #2
RE: zimní gumy
Savy jsem jezdil na osobaku a nebyly špatný.

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen Detroit 25.9.1992;
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
05-11-2019 05:54 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
mik Offline
Plzeňák

Příspěvků: 4 427
Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 22
Příspěvek: #3
RE: zimní gumy
na sněhu a ledu dobrý , na suchu se rychle sjížděj ...

ex. XJ 4.0 RG /88 , ex. WG 3.1TD Mustafa /01 , ex. WJ 4.0
05-11-2019 06:18 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro mik za tento příspěvek:
Luma
PavelP Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 3 759
Připojen(a): 17-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #4
RE: zimní gumy
Savy byly obuté na dodávce , žádnej problém nebyl .
Důležitý je , že je to zimní pneu a že asi musí fungovat.
Já jsem dal letos na Jeepku Kormorány
https://www.e-pneumatiky.cz/kormoran-suv...zimni.html

Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 H.O. Overland Gaz LPG
BMW E 39 540 iA 4,4 V8 210 kW
Vosum hrnců je vosum hrnců,objem ničím nenahradíš JazykoPlaz
Fiat Ducato 120 Multijeet 2,3D
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05-11-2019 06:29 PM od PavelP.)
05-11-2019 06:28 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pipos4x4 Offline
Jeep x Jeeb

Příspěvků: 4 415
Připojen(a): 22-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #5
RE: zimní gumy
Zazil jsem na Felicii CEAT - na mokru klouzali jak prase,Filda hrabala i na trojku a sjeli se za 7 000km , takze tehdy cena 700Kc kus , znamenalo ze na 4 zimy 4 sady, a Michelinky by vysli oproti tomu zadaco . . . . ale setrit se musi at to stoji ,co to stoji

Jeeb G Ch 4,7 V8-LA +6,5'',NV 241, diff 4.625+AVM, 2x TJM Lock,37" Trepy,THY-637Y-C+ 200Cell+Flowmaster70 3'',Superchips, Throttle 70mm,Talon 9.5-BOW II..
https://www.youtube.com/watch?v=fZqO_O_X0UQ
https://www.youtube.com/watch?v=-c2yVLHD0uA
http://pipos4x4.rajce.idnes.cz/
05-11-2019 09:03 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
PavelP Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 3 759
Připojen(a): 17-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #6
RE: zimní gumy
No záleží co bylo kdy ??
Teď ty pneu na co se ptá Magdon tak už můžou být zase kvalitou třeba lepší .
Mají štítek B-B což je hodně dobrý na zimní pneu .
Ty kormorány mají třeba C-C což je horší .
V každým případě se v zimě musí jezdit podle stavu na silnici a když je na silnici led tak si s tím žádná guma neporadí.

Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 H.O. Overland Gaz LPG
BMW E 39 540 iA 4,4 V8 210 kW
Vosum hrnců je vosum hrnců,objem ničím nenahradíš JazykoPlaz
Fiat Ducato 120 Multijeet 2,3D
05-11-2019 09:15 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #7
RE: zimní gumy
Posledni veta PalecNahoru

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
05-11-2019 10:50 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Magdon Offline
pokročilý začátečník

Příspěvků: 852
Připojen(a): 21-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #8
RE: zimní gumy
Mám celoroční Coopry, se kterejma jsem to auto koupil, ale neskutečně kloužou jak v létě na mokru, tak v zimě na břečce. Na léto jsem proto obul Nokiany (perfektní) a teď mám dilema, jestli tam mám na zimu zase šoupnout ty Coopry, nebo radši pořídit něco čistě zimního - aby to pak nebylo ještě horší. No mě právě zlákalo to "B". Ale jak tak koukám, je to asi výborná guma do hor, ale značně nevýhodná pro převážně městský provoz.
Rozčarovánek Kdyby aspoň člověk věděl, jestli vůbec napadne nějakej sníh...
06-11-2019 09:01 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
kolis Offline
brňák

Příspěvků: 1 173
Připojen(a): 04-01-2019
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #9
RE: zimní gumy
Magdone, bohuzel se nase zeme vyskytuje tam, kde se vyskytuje a zima je tady takova promenliva. Zahranicni testy pneu kolikrat maji vypovidajici hodnotu, ale leda tak kdyby jsi zil ve Svedsku. Napasovat to na CR bejva dost slozity. Sam jsem nekolik desitek clanku a recenzi procetl a uplne chytrej z toho doted nejsem.

Co se tyce tech stitku (zaber na mokru, ci valivy odpor), uplne bych se tim neridil. I lepsi (drazsi, renomovanejsi vyrobce, vitezove testu apod.) penumatiky na zimu maji horsi znacky, zrejme proto, ze guma jako takova ma lepsi vlastnosti pro snih-led-mokro, tudiz bude treba mekci, tudiz bude vic ubejvat a tudiz napr. valivy odpor bude vetsi, stejne jako spotreba paliva. Navic v tomto ohledu je rozdil na 100km +/- 0,1l paliva (osobaci mezi znackami, napr. mezi B a C), coz je celkem zanedbatelne, kdyz vememe v potaz napr. nahusteni pneu, styl jizdy apod.

Co se tyce celorocek, ja to chapu, proc to lidi davaj, ale osobne davam v lete letni a v zime zimni. Beru to tak, ze az budu potrebovat nekde zachranit - a tady se bavime konkretne o zimnich, tak typicky na horach nebo i ve meste, kdyz to padne pod nulu a bude to klouzat, budu rad, ze to mam. Pak uz si akorat tak muzu rict, ze jsem mel lip ridit, protoze pneu s tim moc vic udelat nemohla.

A jak tady napsal spravne PavelP, je treba proste brat v potaz, jak to zrovna ten den a v danem miste vypada - teplota, mokro, snih, listi, sterk, ... a podle toho se chovat. Asi si spis rekni, kde s tim jezdis, jake jsou tam podminky, kolik najedes, jaky jsi ridic a podle toho se rozhodni.

Univerzalni pneu neni stejne jako univerzal odpoved. Ja vim, ptal si se na zkusenosti s tou konkretni pneu, no obavam se, ze to tady asi nikdo dohromady neda a uz vubec to nebude umet porovnat s hromadou dalsich pneu, co je na trhu. Podle me to neni uplne spatna volba, Sava je tady uz pres 20let, urcite to nebude spatny. Navic - a to si myslim, ze je tak hodne dulezity, berme v potaz stari tech pneu a jejich stav pred nasazenim na auto. Ty celorocky nepises, jak jsou stary a pripadne jak byly skladovany (jasne, to kolikrat ani nevime), ale ma to na pneu vyznamny vliv. Suma sumarum, sel bych do nich Mrkálek tak hodne stesti pri vyberu a dej pak vedet.

Jeep WK dizl vocpoda, OME lift 2", UCA: JBA offroad, 31" BFG T/A KO2, CAD4x4+PavelP HD skidplate + 3,25T shackles bitch!
http://jeep.jecool.net/ ::: http://jeep.jecool.net/parts/parts.htm ::: http://jeep.jecool.net/chleba/
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06-11-2019 11:51 AM od kolis.)
06-11-2019 11:50 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
buboGS Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 283
Připojen(a): 12-12-2018
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #10
RE: zimní gumy
Ahoj Magdone.
Savy jsou obvykle považovány za dobré spíš do sněhu, což ale neznamená, že nebudou fungovat v zimní Praze. Vzorek vypadá docela dobře, takže bych se jich nebál. Savy jsem si kdysi dávno kupoval, protože uváděly zvýšený obsah siliky ve směsi a to zajišťovalo dobré vlastnosti v chladu a na sněhu (lepší přilnavost), nevím, jestli to je dnes již samozřejmost, takže se to neuvádí a nebo to již nepoužívají, ale dříve to býval bonus navíc.

Já jsem vloni koupil Nexen WINGUARD SPORT 2. Chtěl jsem nějaké Coopery, ale nemohl jsem si moc vybírat - potřeboval, jsem gumy hned, takže jsem vzal, co bylo dostupné za přijatelnou cenu. Na asfaltu se chovají OK, teď je mám nazuté už skoro měsíc a v pohodě, na mokru i na suchu. Vloni jsem s nimi byl i párkrát ve sněhu na horách za domem a taky bez problémů - koneckonců máme přece 4x4, že Smíšek a tak vyjedeme skoro všude (pokud nezůstaneme viset za spodek). Tím spíše ale platí staré pravidlo - co neubrzdíš, to neukecáš. Rozjet ty naše dvě tuny obvykle lze, ale je nutné je také zastavit. Takže na zimu zimňáky a na léto letňáky nebo univerzálky, ale ne obráceně.

Hlavně aby gumy nebyly staré (letošní nebo loňský DOT by měl být OK), aby měly správné symboly (M+S a horu s vločkou) a bude to určitě lepší, než letní nebo univerzálky.

Jeep is Liberty.
06-11-2019 03:23 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro buboGS za tento příspěvek:
kolis
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)