Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teplota CRD
Autor Zpráva
Jeepy Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 16
Připojen(a): 12-11-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #21
RE: Teplota CRD
(15-12-2019 11:49 AM)Zizal napsal(a):  KJ má vrtuli chlazení poháněnou motorem přes viskospojku. Ta není nesmrtelná, takže je pravděpodobně v háji a ventilátor se nikdy neroztročí pořádně. Takže spojku vyměnit a chlazení se výrazně zlepší. Měl jsem ten problém, v létě mělo auto tendenci se začínat přehřívat. Po výměně viskospojky OK, velký rozdíl je ve zvuku. V létě při rozjezdu z křižovatky je to jak startujcí vrtulník, před výměnou nebyla vrtule slyšet nikdy

a ta vrtule se má točit hned po nastartování? Já mám problém s tím že to v zimě netopí než v létě přehřívá. V létě se to přehřívalo snad jenom dvakrát a to při velké zátěži jinak 90 st.
16-12-2019 12:19 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
buboGS Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 283
Připojen(a): 12-12-2018
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #22
RE: Teplota CRD
Citace:Ahoj,
o kolik byl dražší než Blue print a kde se dá sehnat?
díky

Blueprint stál necelé 3000, ten originál byl za 4000. Kupoval ho mechanik, takže nevím kde, ale dá se koupit třeba tady (myslím, že ho tam taky kupoval):
http://www.jeep4x4shop.cz/kj-chlazeni-to...izace-c53/

Napiš tam, jaký máš auto a jaký chceš termostat - jestli origo nebo druhovýrobu, na KJ od 2005 má asi oba (OE číslo stejná, cena různá)
Pokud bys chtěl ten můj, je z Crownu (značku teď nevím), měl by být na KJ do 2004 (nemá teplotní čidlo), stál 2700 a nechám ti ho za 2000.

Jeep is Liberty.
16-12-2019 01:55 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #23
RE: Teplota CRD
(16-12-2019 12:19 PM)Jeepy napsal(a):  
(15-12-2019 11:49 AM)Zizal napsal(a):  KJ má vrtuli chlazení poháněnou motorem přes viskospojku. Ta není nesmrtelná, takže je pravděpodobně v háji a ventilátor se nikdy neroztročí pořádně. Takže spojku vyměnit a chlazení se výrazně zlepší. Měl jsem ten problém, v létě mělo auto tendenci se začínat přehřívat. Po výměně viskospojky OK, velký rozdíl je ve zvuku. V létě při rozjezdu z křižovatky je to jak startujcí vrtulník, před výměnou nebyla vrtule slyšet nikdy

a ta vrtule se má točit hned po nastartování? Já mám problém s tím že to v zimě netopí než v létě přehřívá. V létě se to přehřívalo snad jenom dvakrát a to při velké zátěži jinak 90 st.

vrtule se točí furt, ale prokluzuje přes tu viskozní spojku. Když prokluzuje moc, může se motor přehřejvat, BMW se může i uvařit. Když prokluzuje málo, je ta vrtule hlučná ve vyšších otáčkách, vyskytujou se obě ty závady.
Posoudit stav viskospojky chce určitou zkušenost s daným typem.
Kamarád mi zatočil s vrtulí a říká:"máš v prdeli visko, v létě to uvaříš", zatočil jsem já a říkám:"tyvole ta je ještě dobrá" , pravdu měl on Mrkálek

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
16-12-2019 02:10 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
levap Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 155
Připojen(a): 05-07-2015
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #24
RE: Teplota CRD
Tak už i na mne došlo a auto se ne a ne ohřát.S tím zřejmě souvisí i problém se zvýšenou spotřebou paliva ZDE .Jen jeden dotaz na zkušenější.Koukal jsem na nabídku termostatů a zaujalo mne,že v nabídce je jak celé těleso termostatu,tak i termostaty samotné.Tak jak to teda je?Mění se to jako celek,nebo stačí vyměnit jen ty střeva?...Viz nabídka TADY
03-01-2020 03:47 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro levap za tento příspěvek:
kolis
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #25
RE: Teplota CRD
A to chceš ako urobiť? V tej tvojej ponuke sú popletené termostaty pre 3 až 4 rôzne modely. Lebo TecDoc kecá. KJ CRD má termostat aj s telesom v 1 kuse a vnútro nemáš ako vymeniť. A defacto sú to 2 termostaty v jednom

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
03-01-2020 04:36 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro palo-cherokee za tento příspěvek:
kolis
levap Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 155
Připojen(a): 05-07-2015
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #26
RE: Teplota CRD
(03-01-2020 04:36 PM)palo-cherokee napsal(a):  A to chceš ako urobiť? V tej tvojej ponuke sú popletené termostaty pre 3 až 4 rôzne modely. Lebo TecDoc kecá. KJ CRD má termostat aj s telesom v 1 kuse a vnútro nemáš ako vymeniť. A defacto sú to 2 termostaty v jednom

Koupím co je potřeba,ale když mi vyhledávače napříč shopy ukazují u 2,5CRD termostat versus komplet těleso,raději se na tu zvláštnost zeptám...nemá cenu znovuvynalézat kolo.Dík za info.Koupím teda těleso komplet.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03-01-2020 05:59 PM od levap.)
03-01-2020 05:56 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
levap Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 155
Připojen(a): 05-07-2015
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #27
RE: Teplota CRD
(03-01-2020 05:56 PM)levap napsal(a):  
(03-01-2020 04:36 PM)palo-cherokee napsal(a):  A to chceš ako urobiť? V tej tvojej ponuke sú popletené termostaty pre 3 až 4 rôzne modely. Lebo TecDoc kecá. KJ CRD má termostat aj s telesom v 1 kuse a vnútro nemáš ako vymeniť. A defacto sú to 2 termostaty v jednom

Omyl editu.To je tak,když je člověk v práci a řeší 5 věcí najednou..:-)
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03-01-2020 06:00 PM od levap.)
03-01-2020 05:58 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jeepy Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 16
Připojen(a): 12-11-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #28
RE: Teplota CRD
(03-01-2020 03:47 PM)levap napsal(a):  Tak už i na mne došlo a auto se ne a ne ohřát.S tím zřejmě souvisí i problém se zvýšenou spotřebou paliva ZDE .Jen jeden dotaz na zkušenější.Koukal jsem na nabídku termostatů a zaujalo mne,že v nabídce je jak celé těleso termostatu,tak i termostaty samotné.Tak jak to teda je?Mění se to jako celek,nebo stačí vyměnit jen ty střeva?...Viz nabídka TADY

Jenom teď v zimě se nechce ohřát ? nebo nezáleží na venkovní teplotě?
07-01-2020 09:55 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
levap Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 155
Připojen(a): 05-07-2015
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #29
RE: Teplota CRD
(07-01-2020 09:55 AM)Jeepy napsal(a):  
(03-01-2020 03:47 PM)levap napsal(a):  Tak už i na mne došlo a auto se ne a ne ohřát.S tím zřejmě souvisí i problém se zvýšenou spotřebou paliva ZDE .Jen jeden dotaz na zkušenější.Koukal jsem na nabídku termostatů a zaujalo mne,že v nabídce je jak celé těleso termostatu,tak i termostaty samotné.Tak jak to teda je?Mění se to jako celek,nebo stačí vyměnit jen ty střeva?...Viz nabídka TADY

Jenom teď v zimě se nechce ohřát ? nebo nezáleží na venkovní teplotě?
Začalo se to výrazně projevovat minulý týden ,kdy jsem jel z práce,což je cca 30 km a teploměr se nedostal ani na polovinu toho,co tam má být a bývalo normálně.Venkovní teplota ten den byla cca 2°C a už delší dobu jsem měl pocit,že auto hůř topí a taky ta spotřeba mi naskočila...Auto je po velkém servise-vstřiky,půl podvozku a mraky jiných hovadin..Chehták
07-01-2020 11:13 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jeepy Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 16
Připojen(a): 12-11-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #30
RE: Teplota CRD
Zdravím,

V zimě se rafička nedostala na provozních 90 st a ted v létě s tím není problem a je tam během 10 minut jízdy.

Takže Viskospojka?
28-06-2020 12:43 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)