Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Výměna jeepa
Autor Zpráva
jiposs Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 4
Připojen(a): 10-01-2020
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Výměna jeepa
Ahoj, mám Jeepa Compasse 2.0CRD a jsem s ním maximálně spokojen, jenže zavazadlový prostor je příliš malý vzhledem k tomu že očekáváme přírůstek do rodiny. A hledám vhodnou náhradu. Zamlouvá se mi grand Cherokee 2.7 nafta, nebo stejný motor mercedes M, poradíte mi někdo prosím a nebo volit úplně něco jiného. Děkuji
10-01-2020 05:27 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Luma Offline
včelař turista

Příspěvků: 6 718
Připojen(a): 04-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 33
Příspěvek: #2
RE: Výměna jeepa
Pokud chces naftu, tak 3.0crd wk

JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4,7V8
JEEP GDAND CHEROKEE WK2 5,7V8
JEEP WRANGLER YJ 4.0l
You can do almost anything with a Jeep! (OIIIIIIIO)
10-01-2020 06:10 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Luma za tento příspěvek:
JaneK, LandEagle, jiposs
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #3
Výměna jeepa
wj je maly
kup si wk jak rika luma
oproti wj je to znacnej narust prostoru a naft motor taky benz

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10-01-2020 07:40 PM od LandEagle.)
10-01-2020 07:40 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro LandEagle za tento příspěvek:
jiposs
Luma Offline
včelař turista

Příspěvků: 6 718
Připojen(a): 04-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 33
Příspěvek: #4
RE: Výměna jeepa
Muzu hodnotit mam wj 4.7 i wk 3.0crd.
Byt po mem tak okamzite vymenit octu za jeepku wk jako sluzebak. Prostor, pohoda proste A1. WK ma jeden velky minus nesmis mit nohateho spolujezdce.
Ale jinak WJ je muj milacek, toho nedamStydílek

JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4,7V8
JEEP GDAND CHEROKEE WK2 5,7V8
JEEP WRANGLER YJ 4.0l
You can do almost anything with a Jeep! (OIIIIIIIO)
10-01-2020 08:02 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Luma za tento příspěvek:
jiposs
kolis Offline
brňák

Příspěvků: 1 173
Připojen(a): 04-01-2019
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #5
RE: Výměna jeepa
Ja mam WK 3.0 CRD, ale nemam srovnani s jinym Jeepem. Jen s Octavkou a S-Maxem Chehták. V kazdem pripade, jak mluvis o prirustku do rodiny, tak moje rodina jsou 4 kusy. Obe decka maji vzadu celkem dost mista i presto, ze sedi v obrovskejch sedackach, ktery je vlastne dost posouvaji dopredu k prednim sedadlum.

Vyhled maji ale dobrej, dosahnou na tlaciko stahovani okynek i svetla u dveri si zapnou. Ve dverich maji odkladaci prostor na kdejaky ptakovinky (teda hlavne bonbony) a mezi ne (mezi autosedacky doprostred) jsem jim v lidlu koupil takovou textilni krabici, kde maji kapesniky, bublifuk, nejaky kameni, gumicky do vlasu, deky a kdovi, co jeste. V dospelosti na tyhle veci maji kabelky, tam taky clovek najde kde co..

Zavazadlovej prostor si osobne nemuzu vynachvalit. Jsme typ rodiny, co jezdi na dovolenou uplne narvani, protoze vsechno se hodi. A to jeste vozim obrovskou bednu naradi, protoze jsem na tohle magor. Kazdej se smeje a pak se hodi klice na serizeni jizdniho kola, lepici paska na zalepeni cehosi, sekyra na drevo, startovaci kabely pro Frantu, kterej nechal rozsviceny svetla a tak. No, to jsem odbocil..

Trosku naprd je nasedani do auta, uz jsem se parkrat jebnul do hlavy a decka tam musis cpat jak rikal pan Abrham ve vrchni prchni "jak do tanku - zaklonit a mirne prikrcit" valim_se_smichy. Ale na to si zvyknes. Pri druhym bouchnuti do hlavy si zacne davat pozor kazdej.

Kdyz dojde misto v kufru, coz je malokdy nebo kdyz jsou hory, dam nahoru rakev a jsem uplne vysmatej. No a mam to jako daily car, takze s tim jezdim uplne vsude. Nemam druhy auto. A nemenil bych Láskovník

Jeep WK dizl vocpoda, OME lift 2", UCA: JBA offroad, 31" BFG T/A KO2, CAD4x4+PavelP HD skidplate + 3,25T shackles bitch!
http://jeep.jecool.net/ ::: http://jeep.jecool.net/parts/parts.htm ::: http://jeep.jecool.net/chleba/
10-01-2020 10:18 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro kolis za tento příspěvek:
LandEagle, jiposs
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #6
Výměna jeepa
kdyz ti zacne byt kufr ve wk tesny, muzes ho nafouknout trvale tim, ze vyndas podlahu. dil k nicemu a pro krasu ktery zabira 8cm hlobky


http://www.jeepforum.cz/showthread.php?tid=2768

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 11-01-2020 07:17 AM od LandEagle.)
11-01-2020 07:13 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro LandEagle za tento příspěvek:
jiposs
jiposs Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 4
Připojen(a): 10-01-2020
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #7
RE: Výměna jeepa
Děkuji všem za radu, ten 3litr se mi zamlouvá, na co dát pozor při nákupu? Viděl jsem jich dost v prodeji na ND.
12-01-2020 03:19 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
jiposs Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 4
Připojen(a): 10-01-2020
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #8
RE: Výměna jeepa
Je někde něco poruchové? Cenově jsou pro mě dostupné ročníky 2005 - 2007.
12-01-2020 03:21 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #9
Výměna jeepa
zadni loziska kol tecou.

zadni diferak je spatne odvetranej a nasava marast

rele rychlosti klimatizace ma tendence vyhrivat kontakty a nespinat rychlosti


jinak me nic nenapada

mel sem benzin
8let/240tkm

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
12-01-2020 09:09 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro LandEagle za tento příspěvek:
jiposs
kolis Offline
brňák

Příspěvků: 1 173
Připojen(a): 04-01-2019
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #10
RE: Výměna jeepa
Mam Jeep WK/WH 2008 od roku 2018 (2 roky), najeto 20tis km ze 130tis km, ktere to melo pri koupi - viz odkaz u meho podpisu, kde taky muzes najit neco uzitecneho.

Predpokladam, ze chces auto na delsi cas a vzhledem k rokum bude klicove, krome stastne ruky pri koupi a overeni cele radi standardnich veci, ktere jsou spolecna pro vsechna auta a tak je psat nebudu, co s tim udelas ty Mrkálek

Na co si dat pozor pri koupi
1/ Podival bych se, jak vypada okoli palivove nadrze, jestli nekde nevidim a necitim, ze tece nafta. Tenhle model je vymazlenej tim, ze ma plechovou nadrz v kovove vane. Ackoliv jsou tam doury na odtok vody, rada se tam drzi, nadrz koroduje a casem zacne tect. Me se to stalo asi rok po koupi, menil jsem za plastovou na benzinove varianty - je levnejsi a rekl bych, ze trvalejsi. Psal jsem o tom v jinem vlakne tady, najdi si to kdyztak.

2/ V motorovem prostoru bych odmontoval plastovej kryt motoru, co je nahore a podival se kolem turba a PCV ventilu, jak je to tam zatentovany od oleje. Zejmena diky defektnimu PCV ventilu se do turba a pod nej dostava olej, kterej tam uplne nema co delat. Pod turbem je motorek vyrivejch klapek, kterej kdyz se vysere diky tomu kapajicimu oleji, tak je o zabavu taky postarano.

3/ Podival bych se na ty diferaky, jestli kolem nich nevidim, ze tece olej. Nejen z diferaku jako takoveho, ale i z kardanu, kterej k nemu vede. Ja menil treba na zadnim tesneni mezi kardanem a diferakem. Jako zadna krec, to tesneni bylo za pakatel, ale zalezi jak se o to nekdo staral a kdyz v difecu chybi dost oleje, difec nemusi byt pak dobrej a tam se nepodivas. V ramci toho se podivej i na prevodovou skrinku, jako protipol diferaku.

4/ Predni tlumice, co jsem tak cetl, nejsou uplne vec, ktera na tomhle aute dlouho vydrzi. Urcite bude cela rada tech, kterejm to drzi dlouho, ale co jsem tak cetl, tak casto zacnou drive ci pozdeji tect. Je to dane asi tim, ze to auto, zejmena pak predek je proste tezkej. Staci mrknout, zda tece. Opet, zadna traga, spis jde pak o soucet veci k oprave + udrzbove polozky.

5/ Brzdovy kotouce jsem taky menil. Ty v predu byly jak vlnitej plech, kopalo to jako krava. Mozna s tim predchozi majitel vjel do vody, kdyz to bylo rozehraty, nevim. Proste pekne si s tim zabrzdi, at vis, do ceho jdes Chehták

6/ Na uchyceni predniho diferaku odchazi dva silentbloky, predni a zadni (pak je jeste treti na strane, ten ne). Ty dva jsou nejvic namahany. Uz jsem je taky menil. Je k tomu jednomu dost blbej pristup, nekdo to umi bez sundani difu, jinej to chces sundat. Pozna se to mj. tak, ze auto pri razeni kope nebo kdyz stojis a mas nohu na brzdu, presunes z D na R a obracene a cejtis, jak to kopne. Po vymene tohle necejtim a ruzne razeni, zejmena pak prvni dva prevodove stupne jsou taky v pohode, bez nejakeho tukani.

7/ Vule na hrebenu rizeni. Poznas to tak, ze kdyz kara stoji, neni nastarovano, kola rovne a zalomcujes s volantem (5-10cm na kazdou stranu), tak to bude klepat. Pokud je neco nezdraveho slyset, jeste se nic nedeje, ale pri cvicne jizde si dej pozor na to, zda kola zataci pekne pri pohybu volantu, nebo se dlouho nic nedeje a az pak to bere (typicky v momentu z volantu narovno pri zataceni). Pokud by i tam byl problem, muze se rysovat potreba repase rizeni, coz je sranda kolem 7-8tis Kc.

8/ Mel jsem taky prasklou tehlici v miste, kde je cep rizeni. Tady na foru se nasel dobrak, co mi prodal jetou na vymenu. Proste podvozkove dily (a neni jich malo) poradnou okouknout, at nejsi pak prekvapen, hlavne za jizdy, kdyz se neco rozlomi nebo utrhne valim_se_smichy

Co bych vymenil po koupi
1/ Olej a olejovej filtr (bacha na specifikaci a vyskozitu - je to tady taky v jinem vlakne)
2/ Vzduchovej filtr (prekvapeni Chehták)
3/ Palivovej filtr
4/ Pylovej/kabinovej filtr (pokud tam bude, z vyroby to nebylo standardne ve vybave a plastove udelatko, aby se to dalo osadit, stoji cca 1000Kc)
5/ Olej v obou diferacich (nezapomenout aditivum limited slip)
6/ Olej v prevodove skrince
7/ Olej v automaticke prevodovce (pokud bych nevedel, ze to nekdo a kdy delal predemnou, mohl bych zkusit merkou zjistit, jaky je stav + barva a podle toho se rozhodnout)
8/ PCV ventil at predejdes problemum s turbem a motorkem vyrivejch klapek (taky jsem menil, byl zrejme zdrojem padani do nouzaku kvuli oleji v prilehlem cidle)
9/ Do nafty bych nalil BG 244 na diesel (muze to pomoct predejit problemum s usazeninami na vstricich) a jestli to funguje? nevim..
10/ Brzdovou a chladici kapalinu

A tohle by ti taky mohlo pomoci: https://conflictedracer.wordpress.com/20...ee-diesel/

Good luck Mrkálek

Jeep WK dizl vocpoda, OME lift 2", UCA: JBA offroad, 31" BFG T/A KO2, CAD4x4+PavelP HD skidplate + 3,25T shackles bitch!
http://jeep.jecool.net/ ::: http://jeep.jecool.net/parts/parts.htm ::: http://jeep.jecool.net/chleba/
12-01-2020 09:58 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 4 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro kolis za tento příspěvek:
jiposs, televizekarel, ninetyone, zdenyk
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)