Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0733 incorrect ratio
Autor Zpráva
M6032 Offline
JFcz-NOváček

Připojen(a): 18-02-2020
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
0733 incorrect ratio
Zdravím,
Mám Grand Cherokee 4,7 2007 s převodovkou 5-45rfe. Asi před třemi týdny se mi přes noc objevila závada na převodovce. Motor točil nesmyslný otáčky na nesmyslný kvalty. Chybové kódy byly 0731, 0732, 0733 a 0734. Jinými slovy "incorrect ratio" na všech kvaltech.
Takže jsem pročetl všechna možná i nemožná fóra, informoval mechanika a jal se objednávat díly.
Do této chvíle vyměněno:
Čidlo vstupních a výstupních otaček převodovky
Čidlo tlaku převodovky
Solenoid block
Opravná sada "valve body"
Olejové filtry v převodovce

Po těchto zásazích se počet chyb zredukoval na 0733. Projevuje se tak, že v "D" režimu se rozjedu na jedničku, přeřadí na dvojku, na sekundu jakoby zařadí trojku a pak vyletí otáčky na cca 4000 a auto se chová jako by byl zařazen neutrál. V tomto okamžiku vyskočí chyba 0733. V manualnim režimu dokážu zařadit i trojku, ale celé se to opakuje při čtyřce. Otáčky, "neutrál" . Vlastně ten samý projev, pouze o rychlost vejš. Chyba zůstává stejná. O733.

Předem díky za reakce.
18-02-2020 06:02 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline

Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #2
RE: 0733 incorrect ratio
tak z dalky mi to pripada, jako ze provozni podminky, sber dat, prijem dat a provadeni prijatych instrukci by melo byt v pohode

sebrana data nejspis poputuji pres nejaky ridici modul ktery je vyhodnocuje s propojenim na jine udaje a posila je zpet

jestli to je v tomhle pripade Transmission Control Module (TCM) nebo Engine Control Module (ECM) nebo cokoliv jineho netusim
Váhaveček

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked)
JEEPLESS NOW
19-02-2020 11:10 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
M6032 Offline
JFcz-NOváček

Příspěvek: #3
Hm, to mě nenapadlo. Já šel v myšlenkách hlavně po čidlech a následně po solenoidech a tom hydraulickym cirkusu okolo. Nehlásila by taková jednotka více chyb? Mě tady mate to, že ta chyba chodí takhle osamoceně. Že by byla po smrti převodovka po mechanický stránce mi zase nesedí z důvodu, že tam po vyřčení pár zaklínadel a výše popsaného postupu tu trojku dokážu dostat a auto vcelku normálně jede.
Existuje nějaký postup, jak funkčnost tý jednotky ověřit (předpokládám, že se mi z nějakého manuálu podaří vyčíst, která jednotka je za takovej postup zodpovědná.)?
Každopádně děkuji.
19-02-2020 02:09 PM
LandEagle Offline

Příspěvek: #4
0733 incorrect ratio
no moje zkusenost s ridicima jednotkama je takova, ze jakmile se zacnou chovat nevyzpitatelne, nevyzpitatelny zustanou a verit se jim neda uz pak verit ani svecena voda

existuje pramala sance ze k zasumeni dat dochazi cestou k nebo z jednotky

coz se potvrdi zarucene zdravym kusem ktery se chova stejne :/

S Jeepem poznas lidi.

JEEPLESS NOW
19-02-2020 04:42 PM
white Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #5
Jakou máš hladinu oleje v převodovce a jak jí měříš. Málo nebo hodně oleje dokáže udělat hrozný věci.
19-02-2020 07:53 PM
white Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #6
Jinak tady jsou popsaný nějaký příčny: https://www.engine-codes.com/p0733_jeep.html
19-02-2020 07:55 PM
M6032 Offline
JFcz-NOváček

Příspěvek: #7
Oleje tam je tak šest s půl litru. Náplň je dle výrobce 6,2, ale z více zdrojů jsem se dočetl, že ty RFE skříně sežerou klidně k sedmi litrům. Teď to je zahřáté lehce pod ryskou "hot" .
Třeba milimetr, možná dva.

Jo jo, tyhle OBD troubleshooting jsem četl, ale k výsledkům to bohužel nevedlo.

Jeep fakt není auto pro chudý. Mám ho rok a jsem tam už tak za sto pade :) Už mám fakt hlubokou úctu před každým, kdo ten stroj dokáže udržet při životě. Auto mě baví, ale ta spolehlivost je často velká zkouška nervů.
19-02-2020 08:45 PM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro M6032 za tento příspěvek:
kolis
LandEagle Offline

Příspěvek: #8
0733 incorrect ratio
vyhoda je, ze ldyz ho dobre udrzujes, mas dobrou sanci se ho rychle a levne zbavit ;)

S Jeepem poznas lidi.

JEEPLESS NOW
19-02-2020 09:28 PM
M6032 Offline
JFcz-NOváček

Příspěvek: #9
Nevýhoda zas je, že víc udržuju než jezdím:)
Ten štastlivec, který to ode mne koupí, bude mít v podstatě zánovní stroj, protože z původních dílů už tam zbývá asi jen motor a anténa.
19-02-2020 09:47 PM
LandEagle Offline

Příspěvek: #10
0733 incorrect ratio
...no a ted si predstav kolik by si sypal kdyby si jezdil :)

S Jeepem poznas lidi.

JEEPLESS NOW
19-02-2020 10:07 PM
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro LandEagle za tento příspěvek:
mik, Jarda K
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)