Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problém s převodovkou ZF
Autor Zpráva
Dario Offline
JFcz-NOváček

Připojen(a): 21-02-2020
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Problém s převodovkou ZF
Čau kolegové,
rád bych Vás požádal o názor, případně pomoc. Koupil jsem GC 2014 s 8-mi stupňovým automatem ZF s nájezdem cca 115 tis.km. Při podřazování z 8 do 4 stupně se při zahřáté převodovce vždy ozvou vibrace do podlahy (cca 1-2 sec) a silný "vrnivý" zvuk. Jinak převodovka řadí v pohodě, bez škubání, je aktuálně po výměně oleje, origo vany a diagnostice (ta neukazuje žádný problém).
Nesetkal se někdo z Vás s tímto problémem?

Díky za každou reakci

Dario
21-02-2020 02:39 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Dario za tento příspěvek:
LandEagle
LandEagle Offline

Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #2
Problém s převodovkou ZF
upresneni: zaclo ti to delat pred vymenou oleje, vymenil jsi olej a stav stejny?

nebo je to jinak?

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked)
JEEPLESS NOW
21-02-2020 04:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dario Offline
JFcz-NOváček

Příspěvek: #3
RE: Problém s převodovkou ZF
(21-02-2020 04:25 PM)LandEagle napsal(a):  upresneni: zaclo ti to delat pred vymenou oleje, vymenil jsi olej a stav stejny?

nebo je to jinak?

Čau, ja si fakt nejsem jist, s autem mam malo najeto, spise mi prijde ze az po vymene, ale i opak muze byt pravdou.

Pripada mi to jako problem nejakeho motorku, serva, proste nejake elektro mechanicke casti prevodovky, nejsem mechanik, nezumim tomu.

Diky za info

D
22-02-2020 12:27 PM
RoverUKSF Offline
JFcz-O'mladina

Připojen(a): 23-03-2018
Příspěvek: #4
Hmm, zrovna na taketo priznaky som na forach nenarazil. Kde ti menili olej, pouzivali aj aditiva, pripadne prepalachovacie medium?

ZF to totiz neodporuca a menit v tomto olej by som nechal jedine na ZF servis v CZ alebo v Novej Bani.

Jeep Grand Cherokee WK2 2014, VM3.0 V6
26-02-2020 09:36 AM
Dario Offline
JFcz-NOváček

Příspěvek: #5
(26-02-2020 09:36 AM)RoverUKSF napsal(a):  Hmm, zrovna na taketo priznaky som na forach nenarazil. Kde ti menili olej, pouzivali aj aditiva, pripadne prepalachovacie medium?

ZF to totiz neodporuca a menit v tomto olej by som nechal jedine na ZF servis v CZ alebo v Novej Bani.

Čau, dělali to v auto servisu v Jirnách u Phy, dostal jsem na ně doporučení od několika známých, kterým tam taktéž měnili olej, mají na to tu mašinu, která to má dokonale propláchnout. Olej tam dali Mopar ATS ZF8, olejová vana s integrovaným filtrem se kupovala přímo v Jeepu + udělali i plnou diagnostiku, která nehlásí žádný problém.

Volal jsem do ZF Pakra o info, jestli se s tímto setkali, také mi odpověděli, že ne. Přesto to k nim zkusím dát, třeba toho šotka vymetou ... otázkou je ve finále za kolik ... ach jo.

Přesto díky

D.
26-02-2020 04:20 PM
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 28
Příspěvek: #6
(26-02-2020 09:36 AM)RoverUKSF napsal(a):  ...a menit v tomto olej by som nechal jedine na ZF servis v CZ alebo v Novej Bani.

A to už prečo? Čo je na výmene oleja v tejto prevodovke také kozmicky zložité? Neviňátko

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
27-02-2020 10:22 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro palo-cherokee za tento příspěvek:
whitedevil
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #7
Taky už jsem to parkrat měnil, no big deal..

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
27-02-2020 12:14 PM
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 235
Příspěvek: #8
Zrejme to bylo mysleno jako ochrana pred garazisty ( i neJeep servisy) co dokazou dojebat a nalit tam kdeco. Mrkálek

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava a rum ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
27-02-2020 02:53 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro JaneK za tento příspěvek:
kolis
Dario Offline
JFcz-NOváček

Příspěvek: #9
Čau všem,

tak to vypadá, že problém nebude na převodovce ale na mezinápravě. Neuměli by jste mi poradit někoho zkušeného kdo by se na to podíval, nejlépe z okolí Prahy nebo severních Čech.

Díky moc za info

D.
11-03-2020 03:40 PM
LandEagle Offline

Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #10
Problém s převodovkou ZF
co rikal memtech.cz ?

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked)
JEEPLESS NOW
11-03-2020 09:47 PM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)