Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolky trakce, ESP, BAS, ABS
Autor Zpráva
pepapema Offline
JFcz-NOváček

Připojen(a): 23-10-2020
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
se mi rozsvítí, když v záběru přejíždím hrboly, koleje, prudce zrychlím, nebo když tahám těžký vlek a zaberu do kopce. Tedy v tahu na nerovnostech, nebo při těžším záběru kol na rovném asfaltu.
Svítí necelou minutu a pak zase najednou zhasnou. Mám Grand Cherokee rok 2006 třílitr.
Ví někdo čím to je a jak to napravit?
24-10-2020 07:02 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 61
Příspěvek: #2
RE: Kontrolky trakce, ESP, BAS, ABS
Hele,v tomhle Ti těžko někdo řekne přesnou příčinu nebo kam šáhnout,kde je chyba. Dle popisu je někde blbej kontakt,když se to rozežne při drncnutí. Nejspíš někde na spodku. Takže bych šel po čidlech ABS. Zkontroluj si i stav ložisek nábojů kol.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" M/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://nova434.webnode.cz/
24-10-2020 06:23 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Harley za tento příspěvek:
LandEagle
pepapema Offline
JFcz-NOváček

Příspěvek: #3
Jo taky jsem uvažoval o kontaktech, ale to by dělalo vždy při drcnutí a nahodile. Jenže tohle je pravidelně v určitých režimech jízdy.
Když přejíždím hrboly bez plynu tak nic. Když na hrbolech držím plyn, tak se to rozsvítí. Stejně tak může být úplně rovná dálnice, ale jakmile to hoodně zatížím plynem, tak se to zase vždy rozsvítí.
Možná že až proklouznou kola. Jenže to nepoznám.
Není to nahodilé, jako při špatných kontaktech.
Také čas, po který to svítí, je pravidelný. Je možné, že elektronika funguje dobře, a při maximálním zatížení plynem, nebo prokluzu kol začne reagovat a kontrolky se rozsvítí po tu dobu správně. Jakmile se síly v kolech srovnají tak opět správně zhasnou.
Jenže je to první auto podobného typu, které řídím (asi měsíc), tak si nejsem jistý, zda to řešit či nikoliv.
Další možnost mně napadá, že by bylo dobré zkontrolovat olejové náplně. Nevím, co tam předchozí majitel nechal.
Chybu v kontaktech, nebo vedení samozřejmě vyloučit nemohu. Jen mi tam nesedí ta pravidelnost v určitých režimech jízdy.
Když jezdím v běžném provozu, běžným stylem tak se to nestane nikdy. Ale s tím tří tunovým vlekem se to stalo vždy, když jsem potřeboval vyjet rychleji z křižovatky, nebo předjet v kopci kamion a přidal jsem schválně víííc.
Předtím jen na těch nerovnostech s plynem, tak jsem si tu pravidelnost spojil.
To všechno zpochybňuje, že jde jen o kontakty. Možná to tak má být, nebo je špatně něco jiného.
Taky si všímám, že občas slyším, jako když něco syčí (přepouští). Nevím, jestli to může souviset. To by ukazovalo zase na ty náplně…
Taky bych mohl jezdit s lehčí nohou, což je můj běžný styl jízdy (na nízkou spotřebu). Jenže tohle je koupené auto a chci zjistit, jestli je vše ok, nebo není…
25-10-2020 06:05 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
marko250 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 02-01-2016
Přidat uživateli hodnocení 12
Příspěvek: #4
Všechny kontakty ABS čidel projdi vyčisti,hoď si tam OBD čtečku a na apce torque v tu chvíli co to udělá vyčti chybovou hlášku,vsadím se ,že to bude jedno z čidel.Já jsem měl problém s ESP v zatáčkách vyčistil jsem kontakty konektorů,vytáhl přední čidla z ložiska a utřel,dokonale udělal geomku a byl klid,jenže po dlouhé době opět to samé,tak jsem zase vytáhl čidla z ložisk a utřel a zase klid nějakou dobu.Nejdřív zjisti jaká hláška tam vůbec vyskakuje,mě tam lítalo čidlo levé přední.

Jeep Grand Cherokee Hemi 5.7 Limited/2005 US /ELPIGAZ 01
25-10-2020 08:30 PM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro marko250 za tento příspěvek:
Harley
KaCzaba Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 13-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 23
Příspěvek: #5
Torgue umi zahlasit cidlo abs?

Ja na to mam rucni diag. Kupoval jsem ji prave kvuli abs cidlu.

KJ 3.7 ST silver, 2" lift, Magnaflow, AT3
KJ 3.7 ST black, stock
XK HEMI 2006, 2"lift,Dynomax, MyGig+locpick, AEV Pintler, Superchips, AT3
26-10-2020 01:16 PM
Wily Offline
Uz je taky pryc

Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 27
Příspěvek: #6
torque nevím ale jscan to vyčte určitě.
26-10-2020 01:27 PM
pepapema Offline
JFcz-NOváček

Příspěvek: #7
Díly za názory. Zatím na servis není čas. Asi až přes zimu.
Jsem zvědav, co to nakonec bude.
28-10-2020 06:44 PM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)