Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
převodka řízení-štelování
Autor Zpráva
jarda V Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 627
Připojen(a): 13-09-2022
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
převodka řízení-štelování
protože mám trochu vůli na řízení, koukal jsem do historie fora kde to již pár lidí řešilo. Nicméně většinou jen repasi nebo výměnu. Dle strejčka Googla a tetky youtrubky má ale převodka na sobě stavící šroubek, kterým se vymezí vůle mezi pastorkem a hřebenem.

Nastavovali jste to někdo? Máte praktický zkušennosti?

Co jsem viděl videa jak je to konstruovaný, tak pro maximální efekt by to chtělo lehce přitáhnout, zarumplovat volantem na obě strany a případně ještě lehce přitáhnout. Tím by se měli vůle plně eliminovat.

přiznám se, neřešil jsem posilovač, takže nevím jak moc velký vliv na vůle může mít, ale pokud bude přesný převod bez vůlí, tak posilovač by s tím neměl haprovat
14-09-2022 11:36 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #2
RE: převodka řízení-štelování
(14-09-2022 11:36 AM)jarda V napsal(a):  protože mám trochu vůli na řízení, koukal jsem do historie fora kde to již pár lidí řešilo. Nicméně většinou jen repasi nebo výměnu. Dle strejčka Googla a tetky youtrubky má ale převodka na sobě stavící šroubek, kterým se vymezí vůle mezi pastorkem a hřebenem.

Nastavovali jste to někdo? Máte praktický zkušennosti?

Co jsem viděl videa jak je to konstruovaný, tak pro maximální efekt by to chtělo lehce přitáhnout, zarumplovat volantem na obě strany a případně ještě lehce přitáhnout. Tím by se měli vůle plně eliminovat.

přiznám se, neřešil jsem posilovač, takže nevím jak moc velký vliv na vůle může mít, ale pokud bude přesný převod bez vůlí, tak posilovač by s tím neměl haprovat

no pokud je vymletej šnek, což je většinou ten hlavní problém vůle, tak toho moc nenašteluješ.
Bez rozdělání to těžko zjistíš.
14-09-2022 11:53 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
kolis Offline
brňák

Příspěvků: 1 179
Připojen(a): 04-01-2019
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #3
RE: převodka řízení-štelování
Ahoj Jardo, ja uz na ten stelovaci sroub taky sahal, ale prakticky vubec jsem si nepomohl, takze jsem nechal vuli, protoze kde je vule, je i cesta Mrkálek

Jeep WK dizl vocpoda, OME lift 2", UCA: JBA offroad, 31" BFG T/A KO2, CAD4x4+PavelP HD skidplate + 3,25T shackles bitch!
http://jeep.jecool.net/ ::: http://jeep.jecool.net/parts/parts.htm ::: http://jeep.jecool.net/chleba/
14-09-2022 01:11 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #4
RE: převodka řízení-štelování
(14-09-2022 01:11 PM)kolis napsal(a):  Ahoj Jardo, ja uz na ten stelovaci sroub taky sahal, ale prakticky vubec jsem si nepomohl, takze jsem nechal vuli, protoze kde je vule, je i cesta Mrkálek

u tebe je to trochu jiný.
14-09-2022 01:13 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Luma Offline
včelař turista

Příspěvků: 6 751
Připojen(a): 04-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 33
Příspěvek: #5
RE: převodka řízení-štelování
(14-09-2022 11:36 AM)jarda V napsal(a):  protože mám trochu vůli na řízení, koukal jsem do historie fora kde to již pár lidí řešilo. Nicméně většinou jen repasi nebo výměnu. Dle strejčka Googla a tetky youtrubky má ale převodka na sobě stavící šroubek, kterým se vymezí vůle mezi pastorkem a hřebenem.

Nastavovali jste to někdo? Máte praktický zkušennosti?

Co jsem viděl videa jak je to konstruovaný, tak pro maximální efekt by to chtělo lehce přitáhnout, zarumplovat volantem na obě strany a případně ještě lehce přitáhnout. Tím by se měli vůle plně eliminovat.

přiznám se, neřešil jsem posilovač, takže nevím jak moc velký vliv na vůle může mít, ale pokud bude přesný převod bez vůlí, tak posilovač by s tím neměl haprovat

Da se jemne pritahnout, ale nejvice to chodi v prostred a nejmene na koncich sneku, tedy pokud pritahnes, tak na koncich se ti to sekne, tedy jen opatrne...

JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4,7V8
JEEP GDAND CHEROKEE WK2 5,7V8
JEEP WRANGLER YJ 4.0l
You can do almost anything with a Jeep! (OIIIIIIIO)
14-09-2022 07:19 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Luma Offline
včelař turista

Příspěvků: 6 751
Připojen(a): 04-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 33
Příspěvek: #6
RE: převodka řízení-štelování
Jo a jestli jsi odkojeny na hrebenu, tak to vzdy bude volny na sneku ab to taky nebyla vule na cepech ci panhardceChehták

JEEP GRAND CHEROKEE WJ 4,7V8
JEEP GDAND CHEROKEE WK2 5,7V8
JEEP WRANGLER YJ 4.0l
You can do almost anything with a Jeep! (OIIIIIIIO)
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 14-09-2022 08:17 PM od Luma.)
14-09-2022 08:16 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
jarda V Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 627
Připojen(a): 13-09-2022
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #7
RE: převodka řízení-štelování
jsem zvyklej jezdit celkem svižně a k tomu potřebuju co nejpřesnější řízení. Je mi jasný, že v terénu je větší vůle výhodou, ale většinu jízd absolvuju na silnici. O víkendu zkusím doštelovat a uvidíme.

Mám možnost koupit z vrakáče za 3500 převodku z auta co má za sebou 180k km. pokud by tam byla vůle na pouzdrech hřebenu, tak ty jsem schopnej si vyrobit. Pokud bude omrdanej pastorek, tak jsem vyhodil prachy.
15-09-2022 05:48 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #8
RE: převodka řízení-štelování
(15-09-2022 05:48 AM)jarda V napsal(a):  jsem zvyklej jezdit celkem svižně a k tomu potřebuju co nejpřesnější řízení. Je mi jasný, že v terénu je větší vůle výhodou, ale většinu jízd absolvuju na silnici. O víkendu zkusím doštelovat a uvidíme.

Mám možnost koupit z vrakáče za 3500 převodku z auta co má za sebou 180k km. pokud by tam byla vůle na pouzdrech hřebenu, tak ty jsem schopnej si vyrobit. Pokud bude omrdanej pastorek, tak jsem vyhodil prachy.

no převodka z vrakáče za 3500 bude to stejný co máš teď ty, tím si moc nepomůžeš. Nevím co chceš na té převodce vyrobit ale ten šnek je kuličkovej a vydírá se od těch kuliček, buď šnek a nebo i ten jeho obal. Pokud chceš převodku bez vůle, kup fabrickej repas, je to kolem 14k a funguje to dobře.
Jinak s WJ se nikdy nebude dát jezdit svižně, jestli chceš pevný řízení, tak Jeep KJ a nebo Jeep WK oboje už jsou v podobné cenové hladině jako to WJ 2.7CRD
15-09-2022 07:50 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
jarda V Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 627
Připojen(a): 13-09-2022
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #9
RE: převodka řízení-štelování
wili
uvidím v sobotu, jestli to vymezím.

vše se nechá opravit, když je čas chut´a nářadí.

Už jsem kolikrát nahradil vyraubovaný ložisko pouzdrem. Dneska máš obrovský možnosti co se týče materiálů.

viz třeba tady
https://eshop.haberkorn.cz/pohonne-eleme...a-pouzdra/

A na pomaluběžný uložení je dobře mazaný kluzný ložisko lepší než kulička. Opravuju stroje 30 let, trochu se v tom vyznám.
15-09-2022 08:21 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Jiří Melich Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 483
Připojen(a): 09-08-2021
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #10
RE: převodka řízení-štelování
(15-09-2022 08:21 AM)jarda V napsal(a):  A na pomaluběžný uložení je dobře mazaný kluzný ložisko lepší než kulička. Opravuju stroje 30 let, trochu se v tom vyznám.

Smíšek Já si Tě, Jaroslave, úplně představuji v topírně při údržbě parní lokomotivy Chehták
15-09-2022 08:37 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)