Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Benzín
Autor Zpráva
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #21
RE: Benzín
Neni to tak jednoduche. Samozrejme ze ano. Ale ne ty reklamni sracky co jsou na pumpach. To je stejne z 90% jen toulen nebo xilen. Prijed na Prebuz, vem 5 korun a budes vedet vsechno.
Co by se tady strhlo za diskusi si asi neumis predstavit. Proto vetsina rozumnych mlci. Ja jsem vyjimka, kliste mi potlacilo prirozenou ostrazitost Chehták

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
19-02-2017 01:07 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro JaneK za tento příspěvek:
Elvis
kaktuso Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 667
Připojen(a): 06-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #22
RE: Benzín
môžem niečo pokaziť keď heminu nakŕmim 100 okt benzínom?

John 3,16
01-11-2017 05:08 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #23
RE: Benzín
(01-11-2017 05:08 PM)kaktuso napsal(a):  môžem niečo pokaziť keď heminu nakŕmim 100 okt benzínom?

určitě to je lepčí, než kdybys tam nalil naftu Mrkálek jestli jinej nemáš, nalej ho tam, ale pro víc oktanů potřebuješ větší předstih, aby to mělo efekt

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
01-11-2017 06:01 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
kaktuso Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 667
Připojen(a): 06-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #24
RE: Benzín
ide o to, že štarty za studena začali byť s nejakým nepravidelným chodom, akoby missfire, na voľnobeh a keď zaradím R "trasie" autom
potom keď pridám, už sa to neprejavuje
v servise mi povedali, že to môžu byť "opálené" trysky kvôli používaniu LPG
tak som myslel či by nepomohlo nejaké
prémiové palivo (marketing Chehták )
viem ,ža najrozumnejšie by bolo ísť po poriadnu diagnostiku ...

John 3,16
01-11-2017 06:31 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
mik Offline
Plzeňák

Příspěvků: 4 427
Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 22
Příspěvek: #25
RE: Benzín
zkus aditivum do benzínu , mám vyzkoušenej XERAMIC

https://aditiva.heureka.cz/xeramic-petro...e/#section

ex. XJ 4.0 RG /88 , ex. WG 3.1TD Mustafa /01 , ex. WJ 4.0
01-11-2017 06:52 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro mik za tento příspěvek:
standa.t, kaktuso
pipos4x4 Offline
Jeep x Jeeb

Příspěvků: 4 415
Připojen(a): 22-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #26
RE: Benzín
Davam kazdy podzim aditivum do benzinu na vycisteni vstriku, celej rok se snazim tankovat 98-100 okt benzin s aditivy, ale kdyz ten benzin strika 2min a pak v tryskach tyden stoji a usazuje se bordel, tak na podzim poznam jak na "sytic" spatne rozprasuje, auto jde na 7,5 a po pridani cistice a vyjeti nadrze benalu je najednou klid a celou zimu to startuje krasne. Souvisi to asi s teplotou, ze sytic v lete pri 30° je jinej nez pri -10° . Mam to tak uz 8let na Jeebce a kazdej rok stejnej postup a stejnej vysledek.

Jeeb G Ch 4,7 V8-LA +6,5'',NV 241, diff 4.625+AVM, 2x TJM Lock,37" Trepy,THY-637Y-C+ 200Cell+Flowmaster70 3'',Superchips, Throttle 70mm,Talon 9.5-BOW II..
https://www.youtube.com/watch?v=fZqO_O_X0UQ
https://www.youtube.com/watch?v=-c2yVLHD0uA
http://pipos4x4.rajce.idnes.cz/
01-11-2017 07:50 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro pipos4x4 za tento příspěvek:
IgorS
concorde Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 53
Připojen(a): 27-07-2020
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #27
RE: Benzín
pánové, na to, že je tady tolik benzínů, tohle vlákno skončilo brzy a neúplně Mrkálek.

mám čerstvou zkušenost a tak se podělím, a třeba pomohu ostatním.

mám WK2, 3,6 2014, US verze.

Samozřejmě jsem zvyklý z aut a motorek dávat jen 100 Vervu, nebo OMW nebo Shell - hlavně kvůli tomu, že by tam neměla být sračka od Babiše.

Dokonce i do Corvetty 2011 EU verze jí leju 9 let naprosto v pohodě, ale JEEP to nebere ...

mám auto 3 měsíce a po měsící a něco začala hláška chudá směs, řada válců 2. Zvolil jsem výměnu lambd sond - všech 4, zatím vyměněny ty za katem.

po měsíci znovu vrtulník na palubce a diagnostika hlásí sporadické chyby v zapalování. A to už mi začalo svítat, následovala porada s člověkem co ameriky umí a resumé bylo - nedávej tam 100, to auto to nepobere. Klasika - jinak to hoří, není nastavený předstih, resp. to auto si s tím benzínem neporadí.

Takže ode dneška leju jen 95, pokud možno Benzina, Shell nebo OMW - vlastně teď je to MOL, ne ? do týdne vyměním horní lambdy a dám tak za měsíc, dva vědět, jestli se auto umoudřilo.

má někdo jiný podobnou zkušenost ?

P.S. kamarád, když jsem si koupil Vette, nelenil a koupil se Camaro SS se stejným motorem - 6,2 small block. Ale má US verzi a od začátku tam bere jen 95 a já jsem mu říkal, že zbytečně. Teď už vím, že to nebyla přehnaná opatrnost, ale nutnost.

tož tak na světě, pánové PalecNahoru

WK2 2014 LIMITED, 3,6, US verze, šedivák PalecNahoru
08-08-2020 08:23 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 25 922
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #28
RE: Benzín
Tohle řeším se zákazníkama furt. Buď jakej olej,když u HD je to už asi padesát let furt stejný a nebo jestli víceoktanový benzín.
Je zbytečný,pokud auto/motorka na to nemá nastavený a nebo adaptibilní zapalování,dávat víc jak 95okt. benzín. Jedinej snad argument ,když to někdo nechává několik měsíců odstavený,tak že 100+ benzíny mají míň aditív a nenechaj po sobě tolik sraček.
Samozřejmě,když je motor mechanicky upraven tak,že to vyžaduje a nebo že detonuje,tak pak je to potřeba ale u běžnejch sériovejch motorů je to zbytečný přeplácení při tankování a někdy i kontraproduktivní,kdy vyšíí rychlost hoření víceokt. benzínů může vést k vyhození hlášky o chudý směsi. Už takhle jsou auta naladěny na extrémě chudou směs a tohle může bejt ta poslední kapka.
Pamatuju si,jak kdysi Landeagle zaregistroval horší řazení při používání 95okt. benzínu u jeho WK a snažil se tankovat 91čku.
Já osobně jezdím jen 95 a neřeším,kde tankuju. Nejčastějc Tesco nebo Globus,který mám za barákem a na cestách od malejch,skoro jezeďáckejch pump až po známý značky.Pro mě je kritérium benzínky její obchod s pamlskama a kafe.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
08-08-2020 09:27 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Harley za tento příspěvek:
palo-cherokee, standa.t
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #29
RE: Benzín
98-100PalecNahoru
Ted zrovna v J.C. J.H. 100 letecky. Protoze ma v sobe olovo Mrkálek

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
08-08-2020 10:39 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #30
Benzín
ekg 3.7 motor ve wk2005? jedine 91 u ONO!

kdyz se kouknes do manualu a udelas prepocty, 91 je ten spravnej

ecu pak pocita vsechno spravne a radi to o poznani jinak


ne ze by to na 95 nejelo, ale rozdil tam fakt je

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
08-08-2020 11:23 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)