JeepForum.cz
Kupní smlouva? Co nesmí chybět? - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepBazar (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Fórum: Rady při koupi Jeepa (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- Téma: Kupní smlouva? Co nesmí chybět? (/showthread.php?tid=8251)

1 2


Kupní smlouva? Co nesmí chybět? - OndraVy - 05-02-2021 11:10 AM

Ahoj,

po delší době kupuji auto a dal jsem se do výběru vzoru kupní smlouvy. Jenže ale upřímně nevím, co by tam nemělo chybět, aby nenastal nějaký problém :D Našel jsem vzor třeba tady https://autotrip.cz/kupni-smlouva-auto/ ale nemáte třeba nějaké svoje osvědčené?


RE: Kupní smlouva? Co nesmí chybět? - Wily - 05-02-2021 12:07 PM

Pokud to myslíš vážně a chceš kvalitní smlouvu, tak jedině přes právníka, určitě nedoporučuju používat jakýkoli vzory, co jsou ke stažený na internetu.


RE: Kupní smlouva? Co nesmí chybět? - Harley - 05-02-2021 09:06 PM

Ve finále je to stejně jen kus papíru.


RE: Kupní smlouva? Co nesmí chybět? - PETARDAK - 05-02-2021 10:20 PM

Jsem rád, že jsem zažil dobu, kdy jsi přijel, pokecal, obhlídnul a projel, položils peníze, podali jste si ruce a odjels Tvrďák


RE: Kupní smlouva? Co nesmí chybět? - PavelP - 05-02-2021 10:59 PM

(05-02-2021 10:20 PM)PETARDAK napsal(a):  Jsem rád, že jsem zažil dobu, kdy jsi přijel, pokecal, obhlídnul a projel, položils peníze, podali jste si ruce a odjels Tvrďák

BMW a Jeep jsem kupoval v D , tam teda byl "pokec" co tomu je a to bylo vše.Kupní smlouva cár papíru a všeobecných formalit , papír pouze pro přihlášku v ČR.
Zaplatil jsem a odjel. Skrytý závady , reklamace se neřešily a vlastně ani nebyly PalecNahoru


RE: Kupní smlouva? Co nesmí chybět? - standa.t - 06-02-2021 11:34 AM

...kvalitní kupní smlouvu bych vyžadoval u NOVÝHO auta, u starýho je to nesmysl. Kdyby na mne kupec vytáhl smlouvu, která bude mít víc než jednu stranu, pošlu ho do prdele a auto mu neprodam...


RE: Kupní smlouva? Co nesmí chybět? - Harley - 06-02-2021 12:07 PM

Přesně! PalecNahoru


RE: Kupní smlouva? Co nesmí chybět? - Wily - 06-02-2021 01:35 PM

(06-02-2021 11:34 AM)standa.t napsal(a):  ...kvalitní kupní smlouvu bych vyžadoval u NOVÝHO auta, u starýho je to nesmysl. Kdyby na mne kupec vytáhl smlouvu, která bude mít víc než jednu stranu, pošlu ho do prdele a auto mu neprodam...

to ani nemusíš občanskej zákoník toho kupce chrání dost. Chehták
smlouva je důležitá u nákupů na firmu.


RE: Kupní smlouva? Co nesmí chybět? - Harley - 07-02-2021 08:22 AM

Standa myslel "nový" od někoho,né z obchodu.Třeba aź si bude kupovat lehce jetý AMG MB-G. Mrkálek


RE: Kupní smlouva? Co nesmí chybět? - Wily - 07-02-2021 08:31 AM

(07-02-2021 08:22 AM)Harley napsal(a):  Standa myslel "nový" od někoho,né z obchodu.Třeba aź si bude kupovat lehce jetý AMG MB-G. Mrkálek

to je jedno, i u ojetýho auta platí záruka, pokud to kupuje nepodnikatel.