JeepForum.cz
BSM - kontrola mrtvého úhlu - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: MK / MX - Compass / Patriot 2007+ (/forumdisplay.php?fid=118)
+---- Fórum: MK / MX - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=122)
+---- Téma: BSM - kontrola mrtvého úhlu (/showthread.php?tid=8334)



BSM - kontrola mrtvého úhlu - Pucmeloud - 15-05-2021 05:22 AM

Po slušném lijáku s krupobitím se mi po nastartování po chvilce rozsvítí obě oranžové kontrolky (trojúhelníčky) ve zpětných zrcátkách. Nepomohlo očištění senzorů v nárazníku...a jestli ten systém kontroly mrtvého úhlu vůbec funguje, nemám jak ověřit. Podle manuálu se po nastartování musí krátce rozsvítit a tím potvrdit, že systém je v pořádku. To se mi děje: rožnou se a zhasnou, ale po pár ujetých metrech se rozsvítí a svítí až do vypnutí motoru. Máte s tím někdo podobnou zkušenost?


RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu - standa.t - 15-05-2021 11:47 AM

neni tam těch senzorů víc?


RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu - SleepyDelegate - 15-05-2021 12:39 PM

Možná to bude znít jako nesmysl, ale nejsi náhodou v nějaké zóně rádiového klidu?

Protože EU výrobcům nařizuje ve kterých oblastech musí být RF vysílače vypnuté z různých důvodů (radioteleskopy, radio přijímače citlivé na rušení, které by mohly způsobit výbuch, např. lomy a pod.).

Každý výrobce (včetně Chrysleru) tyto instrukce musí respektovat. BSM (Blind Spot Monitor), který využívá RF vysílače jako senzory, pak používá GPS data k vyhodnocení, zda se nenachází v téhle zóně klidu a pokud ano, tak BSM vypne, rozsvítí trojúhelníčky v zrcátcích a u některých modelů ještě na EVIC zobrazí hlášku "Blind Spot Monitor unavailable - Astronomy Zone".

Zde si můžeš přečíst že takový mód BSM skutečná má:
http://www.jeeclub.com/reco-1865.html


RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu - Pucmeloud - 15-05-2021 02:05 PM

Díky za upozornění, ale to asi nebude můj případ...děje se to u nás před barákem i ve vzdáleném městě. Dnes jsem ale zjistil, že ty kontrolky se zapnou (v obou zrcátkách), jen když poprvé vyhodím LEVÝ blinkr!!! Když vyhodím pravý, nic se neděje. Navíc při rozsvícení kontrolek se neozve žádný zvukový signál a neztlumí se rádio. A pak můžu vyhazovat blinkry jak chci, furt to svítí. Když auto vypnu a znovu nastartuju, chová se to normálně, zabliká to a jsou zhaslé do okamžiku, než zase vyhodím levý blinkr....
V pondělí pojedu do servisu na diagnostiku, tak jsem zvědavý, jestli něco objeví.


RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu - standa.t - 15-05-2021 02:32 PM

...ten systém hlídá obě strany, nebo jenom levou? Myslim jako když to funguje


RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu - Pucmeloud - 15-05-2021 03:52 PM

Podle mě to hlídá obě strany, už kvůli možnosti jízdy po více proudové komunikaci, kde můžeš odbočovat vlevo i vpravo do vedlejších jízdních pruhů...si myslím já.


RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu - SleepyDelegate - 15-05-2021 07:57 PM

Vzhledem k tomu, že máš trojúhelník v obou zrcátkách, tak určitě hlídá obě strany... Určitě nebudeš mít trojúhelník v pravém zrcátku, abys tam kontroloval, jestli nemáš v levém mrtvém úhlu auto... Smíšek


RE: BSM - kontrola mrtvého úhlu - Pucmeloud - 18-05-2021 07:24 AM

Tak všechno dopadlo jinak...včera ráno při odjezdu do servisu došlo ke klasickému "generálskému efektu": BSM fungovalo normálně, kontrolky zhasly. No do servisu jsem stejně zajel. Tam ochotně stejně udělali diagnostiku a chyby potvrdili, nicméně v tu chvíli už bylo všechno v pořádku. Příčinou poruchy byla voda, která se během toho lijáku a krupobití u nás dostala do konektoru kabelového svazku. No a v neděli asi konečně vyschla. Ty čidla BSM jsou takové krabičky velké asi kreditní karta a jsou zevnitř nárazníku, zvenku nejsou vůbec vidět, takže ani není co čistit...tak snad bude zase klid ...do dalšího lijáku!Mrkálek