JeepForum.cz
traction Control a Serv4wd - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WK2 - Grand Cherokee 2011+ (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Fórum: WK2 - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=81)
+---- Téma: traction Control a Serv4wd (/showthread.php?tid=8357)

1 2 3 4 5 6


traction Control a Serv4wd - Miles - 01-06-2021 08:55 PM

Ahoj, nestalo se zde prosím někomu, že se mu rozsvítila kontrolka Traction Control a Serv4WD? V ten moment nejde ani zmáčknout tlačítko pro zapnutí/vypnutí trakce. Nedělá to pravidelně :-/ jedná se o Grand Cherokee 2017.

Moc díky


RE: traction Control a Serv4wd - Major55 - 05-06-2021 05:39 PM

Ahoj stalo. Psal sem o tom tady. Někde je vlákno. Musíš to nechat napichnout at víš kde je chyba a pak ji řešit. U mě to dělalo taky nepravidelně. Chyba byla v motorku v zadním diferencialu. Nakonec rozebrat, vyfoukan a složen a je klid. Netesnost sem tam neměl, ale spoustu prachu od uhlíku. Ten motorek se netočí úplně dokola ale jen vychytané hridel do určité pozice na obě strany. A v tom dorazu kde se hridel zastavuje tak tam byl nanos prachu. Když sem ho zkoušel úplně proto it tak v tomto místě zadrhaval. Ale po vyčištění je to ok. Práce na hodinku. Akorat si dopředu připrav olej. Je třeba ho z diffu vypustit. Pokud to teda bídě stejný problém.


RE: traction Control a Serv4wd - televizekarel - 18-10-2021 06:36 AM

Dobrý den, tak jsem taky "šťastným" majitelem téhle závady. Můj BT ODBII je na to asi krátký, protože mi žádnou závadu nevypíše. Viděl jsem nějaké italské video, kde to bylo způsobené vodou v kaslíku pod řidičovou sedačkou. Mám tam sucho, přesto jsem prostříknul konektory, dobil jsem pro jistotu baterii a nic to nepomohlo.
Začalo mě to zlobit občas od té doby, co mi v Jeep Smažík Kladno vyměnili náplně v diferenciálech. Do zadku mi dali Selenia Tutela LS Axle Fluid 75w-85. Tak si uvažuju, jestli je to správná náplň a jestli to nemůže být způsobeno tím. Nejdřív to dělalo jen občas, postupem času stále častěji a nyní už pokaždé. Nevím, jestli se mám pouštět do čištění toho motorku. Nejsem si jistej, jestli to bez zvedáku zvládnu. Když s tím zase pojedu do servisu, tak mi třeba ten motorek vymění a budu o pětadvacet tisíc lehčí.
Dík za názory.
K


RE: traction Control a Serv4wd - kolis - 18-10-2021 10:33 AM

(18-10-2021 06:36 AM)televizekarel napsal(a):  Dobrý den, tak jsem taky "šťastným" majitelem téhle závady. Můj BT ODBII je na to asi krátký, protože mi žádnou závadu nevypíše. Viděl jsem nějaké italské video, kde to bylo způsobené vodou v kaslíku pod řidičovou sedačkou. Mám tam sucho, přesto jsem prostříknul konektory, dobil jsem pro jistotu baterii a nic to nepomohlo.
Začalo mě to zlobit občas od té doby, co mi v Jeep Smažík Kladno vyměnili náplně v diferenciálech. Do zadku mi dali Selenia Tutela LS Axle Fluid 75w-85. Tak si uvažuju, jestli je to správná náplň a jestli to nemůže být způsobeno tím. Nejdřív to dělalo jen občas, postupem času stále častěji a nyní už pokaždé. Nevím, jestli se mám pouštět do čištění toho motorku. Nejsem si jistej, jestli to bez zvedáku zvládnu. Když s tím zase pojedu do servisu, tak mi třeba ten motorek vymění a budu o pětadvacet tisíc lehčí.
Dík za názory.
K

Ahoj Karle, dva postrehy za me. Pokud ti tam dali ten olej, co pises, tak predpokladam, ze mas v zadu 230RIA With Electronic Limited-Slip Differential (ELSD)-Rear Axle (Aluminum). Pripadne posli VIN, at muzeme mrknout Mrkálek

Tam patri 75W-85 s aditivem. I tady na foru jsem koupil info, ze koupit olej uz s tim aditivem neni uplne nejlepsi napad (ja mel drive castrol na limited slip a stejne tam prislo aditivum extra). Ted uz leju jen Elf Tranself Syn FE 75W-140 + Mopar origo aditivum. Jinak receno, nejsem si uplne jistej, ze je to dobra volba, co tam mas.

Druhy postreh, asi by to chtelo nejako vyloucit dalsi mozne priciny, takze podle me diagnostika a nekdo sikovnej k tomu. Hodne stesti..


RE: traction Control a Serv4wd - televizekarel - 18-10-2021 10:49 AM

Máš pravdu, když jsem měl WK, měnil jsem si to sám a dával jsem tam to samý co ty. Co si má člověk myslet, když dá auto do autorizovanýho servisu? Spoléhá, že snad vědí co tam patří. Neházím na ně vinu, jenom je mi divný, že to začalo dělat po tý výměně. Ale možná je to jenom blbá shoda okolností. Tak diagnostika samozřejmě, jenže to abych s tím zase někam jel a je to den v háji.
Jo, vin je: 1C4RJFCM6FC704099
Dle built sheetu tam je: Elec LTD Slip Differential Rr Axle
K


RE: traction Control a Serv4wd - kolis - 18-10-2021 10:52 AM

(18-10-2021 10:49 AM)televizekarel napsal(a):  Máš pravdu, když jsem měl WK, měnil jsem si to sám a dával jsem tam to samý co ty. Co si má člověk myslet, když dá auto do autorizovanýho servisu? Spoléhá, že snad vědí co tam patří. Neházím na ně vinu, jenom je mi divný, že to začalo dělat po tý výměně. Ale možná je to jenom blbá shoda okolností. Tak diagnostika samozřejmě, jenže to abych s tím zase někam jel a je to den v háji.
Jo, vin je: 1C4RJFCM6FC704099
Dle built sheetu tam je: Elec LTD Slip Differential Rr Axle
K

A nechces zkusit alespon ten jscan placenej pro zacatek? Ja na to zatim nedam dopustit PalecNahoru

EDIT: potvrzuji, ze mas vzadu 230RIA With Electronic Limited-Slip Differential (ELSD).


RE: traction Control a Serv4wd - televizekarel - 18-10-2021 11:21 AM

Ale jo, klidně si to koupím. Mám to v telefonu, aplikaci OBD JScan. Jenže mi nefunguje. Když to spustím, tak se to ptá jestli se chci spojit přes OBDII, nebo Uconnect. Ale ať tam zadám co chci, tak to nic neudělá. Mám takovej malej modrej hajzlík ELM, co se nandá do diagnostický zásuvky a komunikuje přes BT. Torque s tím funguje, ale tohle nějak nechce. Omlouvám se, mám už skoro 6 křížků a tak nejsem v těhle věcech tak zběhlej jako vy mladí. Takže si nechám poradit.
K


RE: traction Control a Serv4wd - kolis - 18-10-2021 12:23 PM

(18-10-2021 11:21 AM)televizekarel napsal(a):  Ale jo, klidně si to koupím. Mám to v telefonu, aplikaci OBD JScan. Jenže mi nefunguje. Když to spustím, tak se to ptá jestli se chci spojit přes OBDII, nebo Uconnect. Ale ať tam zadám co chci, tak to nic neudělá. Mám takovej malej modrej hajzlík ELM, co se nandá do diagnostický zásuvky a komunikuje přes BT. Torque s tím funguje, ale tohle nějak nechce. Omlouvám se, mám už skoro 6 křížků a tak nejsem v těhle věcech tak zběhlej jako vy mladí. Takže si nechám poradit.
K

To se neomlouvej, kolikrat i ajtak nevi, co s tim je Mrkálek ja to mam podobne, jen misto modre krabicky mam bilou. Napada me, ze muze zustat sparovanej Torque s mobilem a dalsi aplikace ma smulu, dokud se to nerozpoji. Kdyz zavres vsechny aplikace na telefonu, tak kdyz mas krabicku v OBDII, klice v pozici pred zapalovanim (nebo obdoba toho, jestli mas jen tlacitko) a pustis jscan, tak zkus mrknout na tlacitko nastaveni v pravem hornim rohu - tam je treba ELM327 - identification, kterej by ti mel vypsat, zda je to spojeno. Co tam vidis?


RE: traction Control a Serv4wd - Wily - 18-10-2021 12:41 PM

jscan na svých stránkách má seznam podporovaných OBD adaptérů a ty tam fungují.


RE: traction Control a Serv4wd - kolis - 18-10-2021 12:45 PM

(18-10-2021 12:41 PM)Wily napsal(a):  jscan na svých stránkách má seznam podporovaných OBD adaptérů a ty tam fungují.

To jo, ale ten muj tam taky neni a jede dobre. Ale muze byt, ze ten Karluv s Torque jede a s Jscanem ne..