JeepForum.cz
Vyřazení z "P" bez brzdy - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WK / WH a XK - Grand Cherokee a Commander 2005-2010 (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- Fórum: WK / WH a XK - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=88)
+---- Téma: Vyřazení z "P" bez brzdy (/showthread.php?tid=8461)



Vyřazení z "P" bez brzdy - Mín@1979 - 21-11-2021 06:54 PM

Ahoj, jak je možný, že vyřadím z polohy P bez zmáčknutí brzdového pedálu?
Celej modul jsem rozebral.. Vyzkoušel ten magnet na přímo 12v. Ten funguje. Brzdový spínač taky funguje. Kabely jsem propípal, ty vypadají v cajku.
Je možný, že odešlo něco na ty základní desce?
Je to WK 3.7
Díky za reakce


RE: Vyřazení z "P" bez brzdy - kolis - 21-11-2021 08:06 PM

(21-11-2021 06:54 PM)Mín@1979 napsal(a):  Ahoj, jak je možný, že vyřadím z polohy P bez zmáčknutí brzdového pedálu?
Celej modul jsem rozebral.. Vyzkoušel ten magnet na přímo 12v. Ten funguje. Brzdový spínač taky funguje. Kabely jsem propípal, ty vypadají v cajku.
Je možný, že odešlo něco na ty základní desce?
Je to WK 3.7
Díky za reakce

Nemuze to mit souvislost s recallem N23?

The Final Drive Controller Module (FDCM) software on your vehicle may unintentionally cause the transfer case to shift into the neutral position without input from the driver. This condition could allow the vehicle to roll away inadvertently while the vehicle is parked and cause a crash without warning.


RE: Vyřazení z "P" bez brzdy - Mín@1979 - 21-11-2021 08:33 PM

(21-11-2021 08:06 PM)kolis napsal(a):  
(21-11-2021 06:54 PM)Mín@1979 napsal(a):  Ahoj, jak je možný, že vyřadím z polohy P bez zmáčknutí brzdového pedálu?
Celej modul jsem rozebral.. Vyzkoušel ten magnet na přímo 12v. Ten funguje. Brzdový spínač taky funguje. Kabely jsem propípal, ty vypadají v cajku.
Je možný, že odešlo něco na ty základní desce?
Je to WK 3.7
Díky za reakce

Nemuze to mit souvislost s recallem N23?

The Final Drive Controller Module (FDCM) software on your vehicle may unintentionally cause the transfer case to shift into the neutral position without input from the driver. This condition could allow the vehicle to roll away inadvertently while the vehicle is parked and cause a crash without warning.

Nevím, neznám.. To znamená, že by byl špatný nějaký software?


RE: Vyřazení z "P" bez brzdy - kolis - 22-11-2021 08:39 AM

No forma opravy je preprogramovani modulu. Osobne bych jeste zkusil, jestli kdyz mam P, tak jestli auto uvedu sam do pohybu (pred nastartovanim a i po nem) - jestli tam je proste "neutral".


RE: Vyřazení z "P" bez brzdy - Wily - 22-11-2021 08:58 AM

(22-11-2021 08:39 AM)kolis napsal(a):  No forma opravy je preprogramovani modulu. Osobne bych jeste zkusil, jestli kdyz mam P, tak jestli auto uvedu sam do pohybu (pred nastartovanim a i po nem) - jestli tam je proste "neutral".

Akorát ten modul ovládá přídavku respektive tady tohle přeprogramování, pokud to dobře čtu, ten popis. Zkrátka se stávalo, že na přídavce skočilo N


RE: Vyřazení z "P" bez brzdy - Wily - 22-11-2021 08:58 AM

a nejsem si jistej, že laredo má Final Drive Controller Module


RE: Vyřazení z "P" bez brzdy - Mín@1979 - 22-11-2021 09:11 AM

(22-11-2021 08:39 AM)kolis napsal(a):  No forma opravy je preprogramovani modulu. Osobne bych jeste zkusil, jestli kdyz mam P, tak jestli auto uvedu sam do pohybu (pred nastartovanim a i po nem) - jestli tam je proste "neutral".

Když tam mám P, tak se auto nehne. Jen když vemu za páku, tak ji při nastartovanem motoru vyřadím z P bez brzdy.