Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paulieho XJ-splněný sen!
Autor Zpráva
paulie Offline
Jeep sběratel

Příspěvků: 2 042
Připojen(a): 30-10-2013
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #1
Paulieho XJ-splněný sen!
Ano,je to tak. splnil jsem si sen! sen to byl ještě asi před 2 měsíci. Ale kde bych tak začal? je toho totiž hodně o říct. no tak pěkně popořadě. Psal se rok 2012 a sháněli jsme se po nějakém Jeepu. nebo spíš táta. vzhledem k tomu,že já jsem tenkrát neměl ani řidičák Chehták každopádně pro tuto věc jsem byl zapálený víc,než on Mrkálek nebudu to prodlužovat.prostě jsme toho zkusili po bazarech atd. hodně. Hlavně WJ a nějaké to KJ a WK. každopádně jsme skončily někde úplně jinde. a bylo to XJ r.v. 1992 HO 4.0 v automatu. to auto mělo tenkrát najeto 139000km! bylo prodané jako nové tady v ČR a ještě u nás na okrese nějakému ruskému podnikateli. ten s ním moc nenajel. taky podle servisní knížky kterou mám,mělo v roce 2000 najeto 60000 Mrkálek ale to už byl majitelem někdo jiný. no a pak různě postávalo a celkově moc nejezdilo. A právě na jaře roku 2012 jsme se ho ujali mi. Byla to láska na první pohled. jezdili jsme s ním jentak po okolí. tenkrát jsem ještě chodil na jeep-club a nechápal,proč je tam tak mrtvo,o nějakém Jeepforu jsem neměl ani potuchy. Asi jediné,co jsem zvládl bylo vyměnit olej,přetěsnit termostat apod...například na brzdy jsem se bál šáhnout Chehták Jak to tak ale bývá,člověk některé věci pořádně docení až s odstupem času. táta chtěl WJ a tak po roce a 3 měsících se XJ prodalo. Ano,tento krasavec se prodal a to ještě v domnění,že je vlastně nic moc. že to snad ani nikdo nebude chtít.tenkrát jsme se opravdu nechali ovlivnit řečma kdejakého všeználka a servisáky,pro které modla je TDI v čipu naholou jedinými vadami byla vybledlá střecha a puchýřek koroze na prahu. jinak snad nic. a to nám lidé,které sem popsal výše říkali,že tohohle bude lepší se zbavit,dokud sou ztráty malé. valim_se_smichy Auto se tedy prodalo a šlo do Hradce. táta si v září 2013 koupil WJ 4.7 HO. najeto 110 původ čr po prvním majiteli. no taky úžasné auto,které máme dodnes. a jak tak čas plynul,já objevil Ameriku (Jeepforum) a začínal jsem se v tom víc pohybovat,začlo mi docházet,jaký nesmysl byl prodat ho. vždyť mohl být někde zaparkovaný a já bych se s ním pak mohl hrát. když jsem dostal papíry,moje první auto bylo KJ 2.8 crd. které jsem koupil se špatným difel a mírně nabourané. hezky jsem si s ním zajezdil a asi poi půl roku šlo dál.už více jak rok jezdí na slovensku a majitel je zcela spokojen. moje další auto bylo XJ 2.5 v benzínu,které jsem více či méně koupil ze smutku po našem prvním jeepu. měl jsem ho rád,ale to nebylo ono. auto prohnilé skrz naskrz. nakonec se vyvařilo a hlavně z důvodu,že ta 2.5 mi prostě nestačila,tak asi po 7 měsících šlo zase dál. no všechno to asi nevypíšu. pak další xj,zj. dneska mám dvousloupový zvedák a tak je to práce,nebo spíš záliba o něčem jiném. přesunme se do současnosti. když jsem jel zkouknout jedno auto na díly k Pardubicím,asi 2 měsíce zpátky,kontaktoval jsem Michala Huška z Hradce,který byl majitelem našeho prvního Cherokeeho. když už jsem jel do těch Pardubic,ak jsem si řekl,že to k němu protáhnu a kouknu se,jak se autu daří. ani ve snu by mě nenapadlo,že by mi xj prodal,myslel jsem,že to nikdy neudělá. ale snil jsem o tom,ajké by to asi tak bylo,kdyby se to stalo. a co se nestalo? když jsem byl u něj a koukal na to auto,tak mi řekl: nechceš ho koupit? asi dvakrát jsem se ho ptal,jestli to myslí vážně Chehták no a když řekl že ano,tak jsme si plácli. Dnes jsem si pro auto jel a přivezl ho zpátky domů. po 3 a půl letech. Michala musím jedině pochválit. auto mělo štěstí. měl ho jako rodinné auto a za tu dobu se počítadlo tachometru posunulo na 157000km. do terénu s ním ani nejezdil. dopřál mu 2 palcový lift kit od rubicon express,auto za tu dobu dostalo nový chladič a nějaké drobnosti. Jediné co se trochu zhoršilo,je koroze levého prahu. v zadní části už se rozpadá. ale na 25 let super. nikde to víceméně nehnije. tímto bych mu taky rád poděkoval,jak se mi o auto hezky staral. jakmile bude přepsané,SPZ půjdou do depozitu a budu se mu věnovat. hlavně opravit ten prah,popř oba a nový lak střechy. pak samozřejmě věci jako brzdy atd... ale začal bych tím dotažením kastle a podvozku do toho nejlepšího stavu. Myslím,že tohle auto při jeho věku 25 let můžu klidně nazvat youngtimerem. Jo a i ty koberečky sou origo 25 let staré :) dám sem prozatím alespon fotky z cesty. no posudte sami,kolik takových XJ dneska jezdí? nutno podotknou,že ve zcela původním stavu.


Přiložené soubory Miniatury
           

tel. 604353752
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28-01-2017 10:18 PM od paulie.)
28-01-2017 10:12 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 17 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro paulie za tento příspěvek:
Harley, daniel, Tomtom, IgorS, PavelP, Denylovec, rammstein, Jancho, suk, zapa, janho, mik, standa.t, LandEagle, hosheck, ninetyone, Jarda K
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 25 922
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #2
RE: Paulieho XJ-splněný sen!
PalecNahoru skoro až závidím. Měl jsem XJ stejnýho roku a furt na něj rád vzpomínám. Takovýhle pěkný bych bral znova.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
28-01-2017 10:42 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Harley za tento příspěvek:
paulie
Aleš Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 647
Připojen(a): 05-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #3
RE: Paulieho XJ-splněný sen!
Pěkný PalecNahoru Parádní maska
Tohle je asi jedinej Jeep,kterýho bych si ted koupil.

http://www.alistrechy.cz
momentálně bez Jeepu :-(
Buick Regal V8 301 rv79
28-01-2017 10:45 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
mfence Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 595
Připojen(a): 09-12-2016
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #4
RE: Paulieho XJ-splněný sen!
No taky velkej slint teda :) Mit jeste vubec nejaky love, tak beru XJ do zasoby :)

No ale nemuzu mit vsechno :) Tak gratulace .)

Jeep Grand Cherokee 2004, 4.7 H.O. 190kw Overland. Hulvát a Darmožrout.
28-01-2017 11:09 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jeep4.0l Offline
východniar

Příspěvků: 146
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #5
RE: Paulieho XJ-splněný sen!
NádheraLáskovník keby si ho náhodou predával tak sa postavím do frontyPalecNahoru
29-01-2017 12:03 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
paulie Offline
Jeep sběratel

Příspěvků: 2 042
Připojen(a): 30-10-2013
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #6
RE: Paulieho XJ-splněný sen!
Fakt mě těší,že se líbí a díky za gratulace PalecNahoru budu ho střežit jako oko v hlavě Mrkálek jak jsem řekl,je to moje vysněné Tvrďák a ta maska není origo. tu si tam dal minulý majitel. původní v barvě auta mám v kufru Mrkálek za tohle ho musím taky pochválit. když něco vyměnil za jiné,nevyhodil to,neprodal ale schoval a vše mi zase dal. PalecNahoru interiér je prakticky pořád jako nový. pouze na řidičově sedačce jsou mírné stopy používání. volant taky jen mírně. nikde není prodřený že by tam chyběla ta barva.

tel. 604353752
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 29-01-2017 12:51 AM od paulie.)
29-01-2017 12:46 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Vosa Offline
sladké já rád

Příspěvků: 740
Připojen(a): 28-10-2014
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #7
RE: Paulieho XJ-splněný sen!
Super PalecNahoru Gratulace. To je lepší jak výhra v loterii.
29-01-2017 09:11 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Vosa za tento příspěvek:
paulie, ninetyone
paulie Offline
Jeep sběratel

Příspěvků: 2 042
Připojen(a): 30-10-2013
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #8
RE: Paulieho XJ-splněný sen!
(29-01-2017 09:11 AM)Vosa napsal(a):  Super PalecNahoru Gratulace. To je lepší jak výhra v loterii.
Děkuju! vidím to stejně Mrkálek

tel. 604353752
29-01-2017 09:14 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 966
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #9
RE: Paulieho XJ-splněný sen!
Ty jo paulie, ten vypadá parádně.PalecNahoru

XJ je prostě best. Dej ho do pucuPalecNahoru

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
29-01-2017 09:21 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro MartyHQ za tento příspěvek:
paulie
paulie Offline
Jeep sběratel

Příspěvků: 2 042
Připojen(a): 30-10-2013
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #10
RE: Paulieho XJ-splněný sen!
(29-01-2017 09:21 AM)MartyHQ napsal(a):  Ty jo paulie, ten vypadá parádně.PalecNahoru

XJ je prostě best. Dej ho do pucuPalecNahoru

Díky! to si piš že dám Mrkálek

tel. 604353752
29-01-2017 11:43 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)