Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montáž rozšiřovacích adaptérů pod kola - od tupce pro tupce :)
Autor Zpráva
Skalik Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 626
Připojen(a): 06-01-2015
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #21
RE: Montáž rozšiřovacích adaptérů pod kola - od tupce pro tupce :)
(02-09-2017 12:06 PM)palo-cherokee napsal(a):  
(02-09-2017 11:20 AM)Skalik napsal(a):  Na to je velmi jednoduchá odpověď ... je to o penězích....

no tak to potom nechapem uz vobec. Ja mam 1a1/4" podlozky na wk jk wj od spidertraxu vratane matic za cca 5000 czk za sadu.

Když jsem si JKU pořídil tak jsem tady procházel témata a i se pak ptal, dostal jsem doporučení na firmu zmiňovanou v úvodu a tím to pro mě bylo vyřešené. Po pravdě moc neprojíždím eshopy, protože hlavně ty u nás jsou většinou udělané tak prazvláštně a ne moc dobře se tam hledá.

Navíc upřímně uživatele Harley znám osobně (už je to pár let co mi pomáhal s nějakou blbostí na ZJ) a jeho auto občas potkám ve městě a vždycky mi jeho příspěvky dávaly smysl, takže když napsal něco v tom smyslu, že "tyhle podložky mám a fungujou mi" tak jsem neřešil a objednal je taky.

Mimochodem, tebe znám taky a kdyby jsi mi napsal "mám tady takový a takový za tyhle a tyhle peníze" tak bych to minimálně důkladně zvážil. Nicméně musím říct, že s tou šířkou 25mm jsem maximálně spokojený po vzhledové stránce, nechtěl jsem aby kola lezly z blatníků.

2007 JKU Sahara, benál + automat
02-09-2017 05:32 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Skalik Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 626
Připojen(a): 06-01-2015
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #22
RE: Montáž rozšiřovacích adaptérů pod kola - od tupce pro tupce :)
(02-09-2017 05:06 PM)white napsal(a):  
(02-09-2017 10:39 AM)Wily napsal(a):  ty asi na lepidlo nedáváš nic co? Zrovna ty podložky bych na lepidlo dal, kola ne, ale podložky jo, protože je to "mezikus" mezi nábojem a kolem.
Lepidlo taky používám, ale jen tam kde má bejt, když v maunuálu píšou použít Loctite tak ho použiju. Na podložky mě to nikdy ani nenapadlo.

amíci lepjej, lepím taky valim_se_smichy

Po pravdě, dotažení kol si sem tam zkontroluju, ale dotažení podložek teda kontrolovat nehodlám Chehták

2007 JKU Sahara, benál + automat
02-09-2017 05:33 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #23
RE: Montáž rozšiřovacích adaptérů pod kola - od tupce pro tupce :)
(02-09-2017 05:32 PM)Skalik napsal(a):  Navíc upřímně uživatele Harley znám osobně (už je to pár let co mi pomáhal s nějakou blbostí na ZJ) a jeho auto občas potkám ve městě a vždycky mi jeho příspěvky dávaly smysl, takže když napsal něco v tom smyslu, že "tyhle podložky mám a fungujou mi" tak jsem neřešil a objednal je taky.

Ale to ja chapem, mne tiez jeho prispevky davaju zmysel Smíšek Aj auto ma pekne (len moc ciste)

Citace:Mimochodem, tebe znám taky a kdyby jsi mi napsal "mám tady takový a takový za tyhle a tyhle peníze" tak bych to minimálně důkladně zvážil. Nicméně musím říct, že s tou šířkou 25mm jsem maximálně spokojený po vzhledové stránce, nechtěl jsem aby kola lezly z blatníků.

no tie moje su sirsie.o kusok,maju cca 32mm. Ale ja som vobec nezachytil info ze nejake podlozky zhanas, tak som ich ani neponukal. A ak funguju tie co mas tak je to super. Mna by stvalo akurat to rozne stupanie zavitov, u tychto veci to mam najradsej co najjednoduchsie.
Ale naprikad loctite nie je zly napad..Len si mal podmaznut tie dosadacie plochy

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
02-09-2017 05:56 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Skalik Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 626
Připojen(a): 06-01-2015
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #24
RE: Montáž rozšiřovacích adaptérů pod kola - od tupce pro tupce :)
palo-cherokee: pokud tě to nebude štvát, tak až budu příště něco potřebovat tak ti pošlu pm a třeba se dohodneme.

Podmáznutí podložek mě napadlo, ale dělal jsem to v práci a tam má mourek tak zoufalé vybavení, že to až bolí a už se mi nic nechtělo shánět. Až budu měnit kotouče tak se s tím budu muset poprat.

2007 JKU Sahara, benál + automat
02-09-2017 06:04 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 25 922
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #25
RE: Montáž rozšiřovacích adaptérů pod kola - od tupce pro tupce :)
Nevím jak teď ale před devíti lety se nedaly koupit podložky 25mm tl. s palcovým závitem. Proto jsem je nechal vyrábět u firmy,co se tím zabejvá. Umí jen štefty s metrikou. Buď se dají použít matky od nich,taky na 19cku (3/4") jako originály a nebo si koupit jiný matky s US který maj chromovanou povrchovku na rozdíl od pozinku,kterýmu vadí sůl. Já mám matky od Gorilas,všechny na bezp. klíč. Opticky i velikostně stejný jako by byly s uvnitř s UNF. Takže jen krom toho,že o tom vím,mám vnější štefty s metrikou.
Ohledně Loctite. Jak psal někde výše Wily,podložky na náboje se dávají na lepidlo.Krom toho,že to bejvává v návodech fabrickejch podložek,tak je to i logický,když je to běžně nesundavatelný díl. Utahují se stejným momentem jako kola.Že je něco na lepidlo a pak to nejde povolit,je blbost nebo neznalost.Lepidlo je proti samovolnýmu povolení podobně jako perovka,né proti povolení když to chci sundat.Obzvlášť lepidlo střední pevnosti na velikosti závitu 12mm . Naopak spoje na lepidlu jdou povolit líp,protože se tam eliminuje zareznutí,či jiná vzájemná oxidace.

Nicméně,ať si každej rozumuje jak chce,já mám konkrétní tyhle podložky a tímhle způsobem přidělaný, devátým rokem a auto má přes 200tis.najeto.Ani jednou náznak nějakýho problému jak při jejich používání,tak i sundavání.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03-09-2017 09:16 PM od Harley.)
03-09-2017 08:56 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
michal Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 320
Připojen(a): 02-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 38
Příspěvek: #26
RE: Montáž rozšiřovacích adaptérů pod kola - od tupce pro tupce :)
nechápu proč používat lepidlo na matku s kuželem, když se to vymáčkne tak lepidlo nepomůže,to stejné (tištěné na faktuře ze servisu při každěm sundání kol) platí u kol přetáhnout po X km.
a jak tu podložku kdo a kdy přetahuje? nikdy nikdo a zasranou lepidlem?má to cenu?
co podložky šroub šroub taky mazat?
nabudu se chvástat co mám na ních naježděno a bez lepidla (v té době byl jen hermetik)
04-09-2017 01:00 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 25 922
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #27
RE: Montáž rozšiřovacích adaptérů pod kola - od tupce pro tupce :)
Ááá,chytrolín promluvil.Dalo se čekat.valim_se_smichy
Chápat to nemusíš,podstatný je,co je správně.Co je správně,je vidět u výrobců podložek,kde všichni vyžadují lepidlo na závity pro přidělání podložek.
https://www.quadratec.com/categories/jee...20adapters
U některých je k rozkliknutí návod a i na fotkách je vidět přibalen Loctite.
Pro někoho chvástání,pro jiný zase že ukázaná platí a né jen anonymní teplý kecy.JazykoPlaz

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
04-09-2017 06:29 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Harley za tento příspěvek:
Jarda K
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #28
RE: Montáž rozšiřovacích adaptérů pod kola - od tupce pro tupce :)
Je normální, že se dělají podložky bez osazení a ta podložka na tom náboji drží jen na šroubech a kolo na podložce taky jen na šroubech? Mě to příjde docela divný řešení.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04-09-2017 07:22 AM od Wily.)
04-09-2017 07:22 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Tomas Novy Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 381
Připojen(a): 09-02-2016
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #29
RE: Montáž rozšiřovacích adaptérů pod kola - od tupce pro tupce :)
Jak resite podlozky na STK? Sundavate nebo mate podlozky s certifikaci a zapsane v TP?


JKU Rubicon 2010 2.8CRD Stone White
3,5" AEV, 35" Coopper Discover STT Pro, TomWoods front driveshaft, RCV front axles, Ruggerridge hood vent, ARB front bumper
A novej motor pri 132k km
04-09-2017 09:07 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 6 592
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 41
Příspěvek: #30
RE: Montáž rozšiřovacích adaptérů pod kola - od tupce pro tupce :)
(04-09-2017 09:07 AM)Tomas Novy napsal(a):  Jak resite podlozky na STK? Sundavate nebo mate podlozky s certifikaci a zapsane v TP?

Nandavam,
jinak se me nevejdou origo kola

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen Detroit 25.9.1992;
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
04-09-2017 11:23 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)