Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zimní gumy
Autor Zpráva
buboGS Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 295
Připojen(a): 12-12-2018
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #71
RE: zimní gumy
(25-10-2023 09:53 AM)LutherZJ napsal(a):  Zaujímavé. Jazdím na AT už niekoľko zím. Predtým na ZJ 5.9, teraz už druhý Land Cruiser a nikdy som nemal takéto problémy. Bývam pod Tatrami, takže zimy tu máme dosť intenzívne.
Asi jsi lepší řidič, tím to nejspíš bude.

Jeep is Liberty.
25-10-2023 10:17 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Hrvat Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 988
Připojen(a): 18-09-2014
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #72
RE: zimní gumy
(25-10-2023 08:56 AM)buboGS napsal(a):  
(20-09-2023 12:18 PM)Hrvat napsal(a):  Takže k výše uvedeným Cooper Discoverer AT3 Sport2 přidávám další postřeh, třeba to někoho bude zajímat, nebo mu to pomůže při rozhodování, co koupit.
Přeci jen, zima zase za dveřma...
Jak jsem již psal výše, v zimě fungovaly bezvadně, v létě o nich nevím, hlučnost mimo práh mýho vnímání (zvláště po osazení Flowmaster 50...Chehták

Jediný, co mě, možná trochu naivního, překvapilo, jak ubejvaj.
Najel jsem na nich "jen" rovných 12.000 km (od konce května 2022 do dneška, tzn. za cca 16 měsíců, tzn. 2 letní sezóny a 1 zimu) a vzorek se blíží k těm kontrolním příčným přepážkám. Chystám se změřit před zimouvýšku dezénu, ale odhaduju to na nějakých 7 mm??
Možná je to normální, mě jen subjektivně přijde, že ubejvaj fakt moc rychle.
Zimu určitě ještě daj, pak příští léto a za rok touhle dobou mě tu čekejte opět s dotazem "kurňa co koupit dál"...Nevěřícník

Tvrďák
Tyhle gumy mám jako letní. Vloni jsem si řekl, že je zkusím i přes zimu. První sníh v listopadu, asi 3 cm a hned jsem šel kupovat zimní gumy. Neměl jsem z nich vůbec dobrý pocit.
Mám je asi 3. sezónu a na léto dobrý, akorát pocitově začaly víc klouzat na mokru. Na výjezdu z kruháku zadek ustřelí. Asi postupně tvrdou vlivem UV záření.

Na léto jsou dobrý, asi je koupím znovu, ale jako zimní gumy za mě ne.

Koupil jsem zimní Falken a s nimi zatím naprostá spokojenost.

Za mě bez problémů, jak jsem psal, ale dodám k tomu ZATÍM, tedy jak píšeš, možná až ztvrdnou, bude problém, ale AT, podobně jako Luther, jsem míval celoročně i na WJčkách, nikdy nebyl zásadní problém.

WH 4.7 V8
(Ex WK 5.7 Hemi)
Ex WJ 4.0 I6
Ex WG 3.1 TD
25-10-2023 10:39 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
LutherZJ Offline
Slovák

Příspěvků: 1 037
Připojen(a): 04-07-2014
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #73
RE: zimní gumy
(25-10-2023 10:17 AM)buboGS napsal(a):  Asi jsi lepší řidič, tím to nejspíš bude.

Nemyslím si, skôr by som hľadal príčinu v rozmere, alebo tlaku. Ja jazdím max na dvoch baroch.

...Respect Nature...
..........TEQ..........
25-10-2023 10:49 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
buboGS Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 295
Připojen(a): 12-12-2018
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #74
RE: zimní gumy
(25-10-2023 10:49 AM)LutherZJ napsal(a):  
(25-10-2023 10:17 AM)buboGS napsal(a):  Asi jsi lepší řidič, tím to nejspíš bude.

Nemyslím si, skôr by som hľadal príčinu v rozmere, alebo tlaku. Ja jazdím max na dvoch baroch.
Rozměr mám takový, jaký tam má být, foukání na 2,3 jednou za dlouhý čas to zkontroluji a trochu dofouknu, ale pod 2 to nikdy nejde.
Ono na AT gumách jezdit celoročně určitě jde, já ale radši přezuji na zimní, je to dle mého názoru pro mé ježdění určitě lepší.

Jeep is Liberty.
25-10-2023 11:12 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)