Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Větší vibrace při zahřátém motoru ve volnoběhu
Autor Zpráva
Jandy Offline
JFcz-NOváček

Připojen(a): 03-02-2022
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Větší vibrace při zahřátém motoru ve volnoběhu
Dobrý den vespolek,
předem se omlouvám, pokud píši do špatné kategorie, ale zatím jsem nenašel lepší komunikační kanál.

Zhruba dva týdny zpět jsem si pořídil model Compass s motorem 1.4 MultiAir s nájezdem asi 50 tisíc kilometrů.
Nevím, jestli jsem si toho jen nevšiml, nebo se to vážně nedělo, ale v poslední době při zahřátém motoru pociťuji silnější vibrace při volnoběhu a výfuk zní taky trochu jinak. Přirovnal bych to k otevření klapek na sportovním autě, hlubší a "bublavější" zvuk, zdá se taky, že chod motoru je nepravidelný a tak každý třetí cyklus, jakoby v pístu byla bohatější směs a motor tak vypustil víc splodin, což vede k tomu "bublání". Pokud je motor ještě studený, tak se tento jev nijak neprojevuje. Před jakýmoli silnějším sešlápnutí plynu jsem vždy čekal, než mi teplota oleje vystoupá na provozní hodnoty, stejně tak i předchozí majitel. Servis byl na autě dělán pravidelně, olej měněn v intervalu, který byl dán servisem a vždy byl vůz servisován v servisech pro značku Jeep, nebo Fiat. Auto bylo celou dobu v rodině, takže pravidelný servis mám potvrzený.

Ještě předtím, než s autem vyrazím na nějakou diagnostiku, potažmo opravu jsem se chtěl zeptat zde, jestli někdo z vás nemá podobné zkušenosti, nebo radu, o co by se mohlo jednat.

Děkuji všem předem za odpověď,
Jandy.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03-02-2022 12:49 PM od Jandy.)
03-02-2022 12:49 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)