Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cvakání v záběru
Autor Zpráva
buboGS Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 12-12-2018
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #1
Cvakání v záběru
Ahoj ve spolek Smíšek

nedávno mi měnili oleje v diferenciálech a asi po týdnu jsem si všiml, že z předku se ozývá při přidání nebo ubrání plynu cvakání - někde tam je vůle... Cvakání se ozývá pouze když je připojený předek (4x4 full time). Pokud předek vyřadím, cvakání zmizí.

Dnes jsme to měli zvednuté a přední kardan má na otočení docela vůli, větší, než bych odhadl, že tam má být (cca 2 cm po obvodu kardanu při pootočení, než se začne otáčet kolo).
Na předku se dávala nová ložiska (letos v zimě), rok předtím nové poloosy a s tím i výměna ložiska v rozvodovce na výstupu na přední kardan (dělali to v Memtechu), takže to tipuju na diferák (ale opticky prý při výměně nevykazoval nějaké poškození nebo opotřebení) nebo v rozvodovce - ta ale byla při výměně ložiska taky jinak OK.

Máte někdo zkušenost, na co se zaměřit, je to nějaká obvyklá závada? Je možné (mě se to nezdá), že by se to projevilo/zhoršilo výměnou oleje v difu? (olej byl od Dvořáka, co tam má být)

Děkuji předem, L

Jeep is Liberty.
07-06-2022 04:20 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
martiniano Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #2
RE: Cvakání v záběru
naždár,
v minulosti se mi dvakrát stalo, že se povolila matka na hrušce difu. Jednou na mým autě, jednou s tím přijel kamoš. U sebe jsem nikdy nepřišel na to, proč. Vše nové, vše komplet utažené na moment, zalepené a přesto se povolila. Hrušku jsem tehdy udělal znovu a od té doby pokoj. Mohu se jen domnívat, že jsem neodmastil závit dostatečně a lepidlo si nesedlo.
Pak bych taky mrknul na kardan - vůle na drážkování, přední zadní křížky/homouše. Ty cvakají často. A možná může taky "cvaknout" vytahanej řetěz v přídavce.
Jinak aktuálně mně podobně cvaká WK na předku. Jsem si ale na 99% jistý, že je to dif, jelikož si za jízdy popískává jak na fotbale.

05 WK HEMI - daily Láskovník
97 XJ diesel - OFF
98 ZJ diesel - stock
08-06-2022 06:31 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro martiniano za tento příspěvek:
kolis, buboGS, Hrvat
Tom Offline
-

Připojen(a): 20-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #3
RE: Cvakání v záběru
Ta vůle na kardanu 2 cm je fakt dost a může to dělat povolená matka unašeče kardanu na hrušce jak píše Martiniano.

JK Crumb
CJ7 AMC304, Golden Eagle
Renegade Trailhawk
09-06-2022 06:06 AM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Tom za tento příspěvek:
buboGS
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)