Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zadní diferenciál asi problém
Autor Zpráva
quad Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #11
RE: Zadní diferenciál asi problém
(04-11-2022 11:18 AM)jarda V napsal(a):  až to budeš zavírat, tak dej těsnící papír. Plachta stojí asi stovku. Dej si práci a pěkně ho vystřihni (namažeš olejem víko a otiskneš na papír a podle toho vystřihuješ), po vystřižení jej pěkně promasti olejem , nalep na dif a přiklop víko.
Na silikon to dávaj jen prasata. Vždycky ti něco přeteče dovnitř, dřív nebo pozdějc se to utrhne. A když ti žmolek ucpe mazací kanálek.........

Není silikon jako silikon. Jsem sice stará škola, ale papír používám už jen výjmečně. Takže silikon jo, ale kvalitní - třeba reinzosil.

https://e-brothers-motors.cz/tesnici-mat...-703145300
04-11-2022 05:14 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
jarda V Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 13-09-2022
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #12
(04-11-2022 11:55 AM)whitedevil napsal(a):  Na silikon se to dává úplně běžně a nic to neudělá, pokud toho tam nedáš tunu...

A jaký mazací kanálek v difu to ucpe?

Odesláno z mého motorola one vision pomocí Tapatalk

v difu zrovna ne, ale už jsem viděl pár převodovek na strojích, co se rafli kvůli silikonu kterej zablokoval průtok oleje. Takže z principu (hlavně když vím že to budu zase jednou rozebírat já), tak si dám práci a dám tam papír.

Zabil bych kokota, pro kterýho když je to v tubě, tak to tam nasere a místo silikonu tam dá lepidlo. Pak urvat víko je nadlidskej úkol.
07-11-2022 08:40 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 29
Příspěvek: #13
(07-11-2022 08:40 AM)jarda V napsal(a):  
(04-11-2022 11:55 AM)whitedevil napsal(a):  Na silikon se to dává úplně běžně a nic to neudělá, pokud toho tam nedáš tunu...

A jaký mazací kanálek v difu to ucpe?

Odesláno z mého motorola one vision pomocí Tapatalk

v difu zrovna ne, ale už jsem viděl pár převodovek na strojích, co se rafli kvůli silikonu kterej zablokoval průtok oleje. Takže z principu (hlavně když vím že to budu zase jednou rozebírat já), tak si dám práci a dám tam papír.

Zabil bych kokota, pro kterýho když je to v tubě, tak to tam nasere a místo silikonu tam dá lepidlo. Pak urvat víko je nadlidskej úkol.

Jsou aplikace, kde silikon předepisuje přímo výrobce, stejně tak je dobrý používat lepidla na závity, protože mimo jiné vytlačují vlhost a chrání ten závitovej spoj.
07-11-2022 09:55 AM
[-] Následující 4 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
palo-cherokee, Luma, zapa, Špekoun
pipos4x4 Offline
Jeep x Jeeb

Připojen(a): 22-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #14
(02-11-2022 07:28 PM)Špekoun napsal(a):  Tak je tam opravdu samosvor. Celé jsem to vyčistil dal správný olej ELF 75W140 GL5, Mopar přísadu a uvidíme jak to dopadne. Ale to hučení bude asi převážně od gum... jak psal Jarda jako ve vrtulníku... to naštěstí zas tak ne Chehták

Je to výhoda ten samosvor a nebo prokletí? Depresníček

Pane doktore, co byste rekl........

Kazdym kilakem se vyplachuje ten oter mezi lamelama- uvolnuji se a melo by ti to zacit bez odporu/sponovani zatacet.......nekdo ma rad samosvor nekdo ne, kazdemu vyhovuje jiny styl jizdy

Jeeb G Ch 4,7 V8-LA +6,5'',NV 241, diff 4.625+AVM, 2x TJM Lock,37" Trepy,THY-637Y-C+ 200Cell+Flowmaster70 3'',Superchips, Throttle 70mm,Talon 9.5-BOW II..
https://www.youtube.com/watch?v=fZqO_O_X0UQ
https://www.youtube.com/watch?v=-c2yVLHD0uA
http://pipos4x4.rajce.idnes.cz/
07-11-2022 08:34 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro pipos4x4 za tento příspěvek:
Špekoun
jarda V Offline
JFcz-Používá

Připojen(a): 13-09-2022
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #15
(07-11-2022 09:55 AM)Wily napsal(a):  Jsou aplikace, kde silikon předepisuje přímo výrobce, stejně tak je dobrý používat lepidla na závity, protože mimo jiné vytlačují vlhost a chrání ten závitovej spoj.

pokud spoj nechci zajistit, tak jej vždycky namažu vazelínou. Stejně tak vazelínou natřu maticu a čouhající závit. Při následující demontáži mám čtvrtinu práce.

A u nerezových špojů je to nutnost. Jinak se ta matice přivaří při dotahování k šroubu.
08-11-2022 09:43 AM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)