Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3,1 TD - chiptuning motoru
Autor Zpráva
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 040
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #41
RE: 3,1 TD - chiptuning motoru
(16-10-2012 10:20 PM)TANK napsal(a):  , jak parkuješ jako "jelito" valim_se_smichy


Tím bych se nechlubil že neumíš parkovat. JazykoPlaz

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
16-10-2012 10:24 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 171
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #42
RE: 3,1 TD - chiptuning motoru
(16-10-2012 10:04 PM)moloss napsal(a):  
(16-10-2012 08:22 PM)romo11 napsal(a):  
(16-10-2012 08:19 PM)standa.t napsal(a):  nějakej motor prostě musí bejt nejhorší

...ale ludia to budú kupovať pretože dízle menej žerú Nevěřícník a potom by ešte chceli aby im to jazdilo ako V8 valim_se_smichy

typicky rozestvavani a typicky off topic prispevek, ktery generuje dalsi offtopic prispevky a co o tom motoru vis ty? kolik jsi jich videl, delal, tunil? budu rad zy tvoje rady, mozna na vychode jste mnohem dal...
jak souvisi V8 s mym dotazem vi asi jen Sano Mach zo Ziliny...Z_trnda_kokin

hmm, tak jedinej, kdo tady má zatím "nenávistný a rozeštvávačský kecy" jsi ty. Dotazů na téma 3.1 už jsme viděli stovky, všechno je to o tom samým. Všechny odpovědi, ktreý se ti dostaly byly OK, akorát TY si to asi pořád nechceš připustit, že sis koupil, co sis koupil

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
16-10-2012 10:27 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
moloss Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 37
Připojen(a): 07-09-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #43
RE: 3,1 TD - chiptuning motoru
Jo, ja to fakt nechci tunit za kazdou cenu, fakt mi slo o to, ze diesel v jeepu obecne jsem jeste nemel, o nejakych negativech 3.1 jsem vedel uz driv, ale ta spotreba se mi zdala zbytecne velka a napadla me otazka, zda s tim nejde neco udelat. Beztak jsem, a priznam, ze asi i pod vlivem tyhle diskuse, byt se vede jak se vede, spise naklonenej tomu, nechat ten motor jak je.
Tank, diky za info, mimochodem na UA jsem letos byl taky, ale vlakemSmíšek

PS: stando, a co s tim jako udelas? chytraku jako ty jsou plny fora. nic konstruktivniho jsi zatim nepredvedl, tak se do me neser
16-10-2012 10:32 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
TANK Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 165
Připojen(a): 05-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #44
RE: 3,1 TD - chiptuning motoru
No tak nevím, TÉMA: 3,1 TD - chiptuning motoru Zdůrazňovač
Tak proč sem taháte odpor k naftě, proč zbytečně zavádíte i dle vás starý známý věci o nespolehlivosti atd.
Pak se divíte, že někdo to svoje brání a útočí.
Máte svoje tak buďte spokojeni a na ropu se vys..... PalecDolu
16-10-2012 10:38 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
moloss Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 37
Připojen(a): 07-09-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #45
RE: 3,1 TD - chiptuning motoru
Tank
Jasny, vzdycky najdes, u vsech znacek, auta s tzv. nejhorsi motorizaci, ale prece neni nutny prudit majitele takovyho auta, pokud se na neco zepta, zvlaste kdyz prudic ma motorizaci, ktera taky neni bez chyby.
Ja jsem s tou 3.1 najel solidni pakl km a bez problemu, ktery by bylo nutno nejak zasadne resit, mozna to je to, co nedokaze nekdo zkousnout. Asi fakt vlastneni vozu s V8, byt treba hromadu let staryho, nuti nektere jejich majitele, nastesti jen hrstku z nich, ukajet si svy ega a mozna i pocity menecennosti prave takhle.
Kolik ti bere? Teren neuvadim, to nema smysl, kdyz jedu opravdu tezky tereny, to je jasny. Jinak kolem humen 11-13 za studena, jinak trasy z mesta ven a zase domu kolem 15-20 km kolem 10-10,5, delsi trasy 9,5 (kdyz se kocham Smíšek) a nebo kolem 10 kdyz trochu specham. Da se to... ale litr min je litr min, pokujd by byl. A tak vzniklo toto, asi nestastne, tema...

Mrkálek
16-10-2012 10:54 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
TANK Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 165
Připojen(a): 05-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #46
RE: 3,1 TD - chiptuning motoru
Tak nějak kolem 11-12 moc to neřeším a na spotřebu nejezdím, většinou krátké trasy 5-10km a terén.
Ukrajina spotřeba průměr cca 14, terény jsou v tom, pokud bych jezdil kochací jízdou s Gegem tak jezdím tak za 9 valim_se_smichy
Zase supr relax, pohoda a klid, jak má na výletě být. Tak nějak jsem se přistihl, že jeho styl jízdy začínám praktikovat i v normálu, že tam budu o minutu později neřeším a je to asi správně. (Gege PalecNahoru)
PS: tu spotřebu jsem si o skoro litr zkazil cestou domů po dálnici, ropák dostal po odpočinku zabrat a mazal 160km/h, jo to pak spotřeba rychle stoupá.
Nicméně, od jednoho človíčka co nám dělá náklaďáky mám slíbeno, že mi sjede čerpadlo a vstřiky a řekl 1,5l spotřeba dolů. Ale, vrtat se v tom bude, až bude problém.
Jemu věřím, dělal nám 8 aut a vždycky sedělo co řek.
16-10-2012 11:21 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
michal Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 320
Připojen(a): 02-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 38
Příspěvek: #47
RE: 3,1 TD - chiptuning motoru
(16-10-2012 08:14 PM)standa.t napsal(a):  
(16-10-2012 07:55 PM)Wily napsal(a):  jo a má plně elektronický čerpadlo ke kterýmu vedou jen dráty. A pokud to někdo chce kurvit powerboxem tak směle do toho Chehták

to je trochu zavádějící informace - čerpadlo je klasický mechanický plunžrový rotační, akorát má elektrický ovládání, vstřiky jsou taky normální starý mechanický, turbo je taky obyčejný - tady není co tunit, jedine přidat nebo ubrat naftu, nebo hnout s čerpadlem/s předvstřikem
Co vím, tak odborník na tyhle motory je Dvořák Jeepy, dost tomu taky rozumí JIM z Prahy, ale ten nevím jak teď funguje


ono čerpadlo právě když má elektrický ovládání tak není mechanický ale ovládaný servomotorkama a klasicky vypadá jen z venkuMrkálek
17-10-2012 12:16 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
romo11 Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 938
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #48
RE: 3,1 TD - chiptuning motoru
(16-10-2012 10:04 PM)moloss napsal(a):  
(16-10-2012 08:22 PM)romo11 napsal(a):  
(16-10-2012 08:19 PM)standa.t napsal(a):  nějakej motor prostě musí bejt nejhorší

...ale ludia to budú kupovať pretože dízle menej žerú Nevěřícník a potom by ešte chceli aby im to jazdilo ako V8 valim_se_smichy

typicky rozestvavani a typicky off topic prispevek, ktery generuje dalsi offtopic prispevky a co o tom motoru vis ty? kolik jsi jich videl, delal, tunil? budu rad zy tvoje rady, mozna na vychode jste mnohem dal...
jak souvisi V8 s mym dotazem vi asi jen Sano Mach zo Ziliny...Z_trnda_kokin

moloss: hneď nemusíš zvyšovať otáčky. To čo som napísal neni rozoštvávanie, ani honenie si ega, je to proste fakt. Keď si niekto kúpi auto s motorom o ktorom sa notoricky vie že je problémový tak nemôže čakať že mu to budú všetci chváliť. Ten dovetok s V8 som čakal že zoberieš s nadhľadoma humorom. Škoda, nestalo sa tak.
Ale keď si si všimol v predošlej diskusii tak som sa pýtal na konkrétne veci okolo tuningu toho tvojho motoru a hlavne z dôvodu aby si si takú investíciu rozmyslel, pretože to nemá zmysel. Robiť "chiptuning" na komôrkovom dízly je proste hlúposť.
Konštrukcia motora priamo súvisí aj so spotrebou. Ako príklad uvediem mal som Hyundai Galloper 2,5TD (klasický komôrkáč) ktorý mal 99 koní a žral 10-13 litrov. Otec si kúpil Landrover Discoveri II s motorom tiež 2,5 TD lenže s priamym vstrekom a ten má tuším 140 koní a žerie mu 8 litrov. Čiže od konštrukčne starého motora nemôžeš čakať to čo od TDi či commonrailu. Zase môžeš byť rád že tam nemáš tolko drahej elektroniky a teda menej vecí čo sa môžu kaziť.
A prestaň sa prosím urážať na narážky členov fóra, my si tu tak navzájom zo seba uťahujeme. S úsmevom na tvári je život krajší Mrkálek

EX: Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 quadra-drive + LPG, FM 50 delta, 2" lift + podložky 30mm
Jeep Grand Cherokee WK 5,7 V8 HEMI
17-10-2012 07:17 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 171
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #49
RE: 3,1 TD - chiptuning motoru
(16-10-2012 10:20 PM)TANK napsal(a):  
(16-10-2012 10:04 PM)moloss napsal(a):  
(16-10-2012 08:22 PM)romo11 napsal(a):  
(16-10-2012 08:19 PM)standa.t napsal(a):  nějakej motor prostě musí bejt nejhorší

...ale ludia to budú kupovať pretože dízle menej žerú Nevěřícník a potom by ešte chceli aby im to jazdilo ako V8 valim_se_smichy

typicky rozestvavani a typicky off topic prispevek, ktery generuje dalsi offtopic prispevky a co o tom motoru vis ty? kolik jsi jich videl, delal, tunil? budu rad zy tvoje rady, mozna na vychode jste mnohem dal...
jak souvisi V8 s mym dotazem vi asi jen Sano Mach zo Ziliny...Z_trnda_kokin

Ono je to jako se vším, ta moje už taky něco najezdila (naposledy výlet na UA), udělal jsem si ji podle svýho a v pohodě, narozdíl od Standy jsem ještě nevařil Chehták
Všichni ti říkaj jak se nevlezou 31, jak nemusíš nic dělat při 2" liftu, jak parkuješ jako "jelito" valim_se_smichy
Raději to neřeším a přecházím a jedu si svou lajnu ... (ale ne tak hustou jak madmarty) valim_se_smichy
cha chá, tak já už jsem vařil ne jednou, ale asi desetkrát, od tý doby, co jsem si tam nabastlil elektrickej větrák a vyskakuje od něj jistič, ale motor to přežil a jezdí vesele dál - skus tohle udělat svýmu motoru - uděláš to maximálně jednou Chehták
Já nevím, mě přijdete některý s těma nafťákama jako vystíhovaný. Jak je kterej motor spolehlivej se všeobecně ví, akorát se to nesmí říkat - je to jako píchnutí do vosího hnízda, hned začnete ječet.
Já jsem s 3.1 jezdil, jede to hodně pěkně mě by to nevadilo s tím jezdit, to samý 2.5 v ZJ i v XJ, ty auta jedou velice pěkně (až na ten volnoběh) nedostatkem výkonu určitě netrpí.
Ale řekni sám, jestli by sis tohle auto koupil znova, když už víš kolik žere a jak se sere Z_trnda_pivari

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
17-10-2012 09:57 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #50
RE: 3,1 TD - chiptuning motoru
No ono to auto žere kvůli tomu, že to zkurvil chrysler a ne VM motori, protože když se s tím autem jezdi normálně jen po okreskách, tak nikdy nezamkne měnič. Zamkne ho pouze na dálnice, kde rychlost překročí 115km/h. Takže pokud jedete kdekoli po okreskách, tak to točí 1800rpm a klouže měnič takže ztráty hledejte tam.
17-10-2012 10:27 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)